Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Kongres COM Hasselt 2013 PDF Drukuj

W czasie trwania Ornitologicznych Mistrzostw Świata w Hasselt w niedzielę 27 stycznia odbył się Kongres COM. Na kongresie Polską Federację Ornitologiczną reprezentował koordynator COM i OMJ Jan Kaniński.

 
Komunikat z posiedzenia Rady Federacji PFO 1/2013 PDF Drukuj

W sobotę 5 stycznia 2013r. w siedzibie PFO w Katowicach przy ul. Gen. Hallera 28 odbyło się pierwsze w 2013 roku posiedzenie Rady Federacji.

KOMUNIKAT z posiedzenia Rady Federacji PFO 1/2013

 
75 Mistrzostwa Polski – podsumowanie prezydenta PFO PDF Drukuj

Szanowni Państwo,

75 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski przeszły już do historii. Czy były one udane, czy spełniły Państwa oczekiwania?

Rada PFO pod moim kierownictwem, przygotowywała się do tych Mistrzostw na wiele miesięcy, a w zasadzie na rok przed ich rozpoczęciem, podpisaniem umowy z prezesem czeladzkiego oddziału PZHKiPE Jerzym Kozłowskim.

 
Relacja z 75 Ornitologicznych Mistrzostw Polski PDF Drukuj

Od 2 do 9 grudnia w czeladzkiej hali MOSiR odbywały się jubileuszowe 75 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski. Rada Polskiej Federacji Ornitologicznej oraz prezes czeladzkiego oddziału PZHKiPE Jerzy Kozłowski uraczyli nas dobrze zorganizowanymi konkursami oraz udaną wystawą ptaków.

Wyniki swojej pracy hodowlanej zaprezentowało 193 hodowców, wśród nich 7 spoza PFO, poddając ocenie 2015 ptaków. To wynik podobny do rekordowych pod względem ilości ptaków, zeszłorocznych Mistrzostw.

Oceniane ptaki podzielone były na klasy konkursowe utworzone przez Sekcję Sędziów według Międzynarodowego Systemu Klasyfikacji Wystawowej Ptaków COM. Jak co roku najliczniejszą grupę stanowiły kanarki kolorowe – 240 kolekcji i 67 ptaków pojedynczych, następnie kanarki kształtne – 97 kolekcji i 92 ptaki pojedyncze, kanarki harceńskie – 49 kolekcji i 20 ptaków pojedynczych. Po raz pierwszy na Mistrzostwach Polski oceniane były ptaki sekcji B – kanarki wodnotokowe (10 kolekcji) oraz mutacje fauny europejskiej (gile pastelowe oraz czeczotki agatowe). Ptaki egzotyczne (sekcje F–P) stanowiły 42 kolekcje i 83 ptaki pojedyncze. Ważnym elementem mistrzostw był konkurs kanarków wodnotokowych z sędzią Josefem Sandfortem z Niemiec w głównej roli. Był to pierwszy taki konkurs zorganizowany na Mistrzostwach Polski.

Oficjalne wyniki Mistrzostw można obejrzeć w katalogu dostępnym na stronie www.pfo.info.pl

 
Stoisko PFO na Mistrzostwach Polski PDF Drukuj

W czasie trwania 75. Ornitologicznych Mistrzostw Polski Polska Federacja Ornitologiczna uruchomi specjalne punkt informacyjno-handlowy.

Na stoisku będzie można zaopatrzyć się w wydane przez PFO standardy ptaków:
• kanarki harceńskie,
• kanarki wodnotokowe,
• kanarki kolorowe,
• kanarki kształtne,
• amadyna wspaniała,
• srebrnodziobek,
• papuga falista posturalna i kolorowa.

Dostępne będą także kalendarze na rok 2013 ze zdjęciami ptaków - w tym roku z kanarkami kształtnymi wystawianymi przez hodowców naszych stowarzyszeń na Pucharze Polski Kanarków Kształtnych.

Będzie można zaopatrzyć się w przypinkę z logo Polskiej Federacji Ornitologicznej oraz replikę okolicznościowego medalu wykonanego specjalnie na 75. Ornitologiczne Mistrzostwa Polski

Obsługa punktu będzie udzielałą informacji na temat udziału polskich hodowców w Ornitologicznych Mistrzostwach Świata w Hasselt. W tym miejscu również przyjmowane będą zgłoszenia na udział w Ornitologicznych Mistrzostwach Świata oraz opłaty z tym związane.

Osoby upoważnione przez stowarzyszenia odbiorą tam również obrączki dla hodowców swoich organizacji.

Serdecznie zapraszamy.

 
Zgłaszanie uczestnictwa w Mistrzostwach Świata PDF Drukuj

Zgłoszenia uczestnictwa w Mistrzostwach Świata w Hasselt przyjmowane będą na stoisku Polskiej Federacji Ornitologicznej od 7 do 9 grudnia.

W przypadku, gdy zgłoszonych będzie ponad sto ptaków koszt konwoju pokryje Polska Federacja Ornitologiczna, a zakwaterowanie i wyżywienie konwojenta na Mistrzostwach Świata zapewni organizator Mistrzostw.

Opłata za jednego wystawionego ptaka wynosi 11euro, przyjmowane będą w niedzielę 9 grudnia. Każdy wystawca obowiązkowo kupuje katalog Mistrzostw Świata w cenie 15 euro.

Wszelkie informacje na temat konwoju udzielane będą podczas Mistrzostw Polski.

 
Mistrzostwa Śląska 2012 - informacje PDF Drukuj

Od 21 do 25 listopada 2012 roku w Raciborskim Centrum Kultury w Raciborzu przy ul. Chopina 21. w Raciborzu odbędą się Ornitologiczne Mistrzostwa Śląska.

Organizatorem mistrzostw jest raciborski oddział Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych
Konkursy zostaną zorganizowane zgodnie z obowiązującym ogólnym Regulaminem Organizacji Konkursów Polskiej Federacji Ornitologicznej.

Wyniki mistrzostw do obejrzenia tutaj - Katalog Mistrzostw Śląska Racibórz 2012

 
Zgłaszamy ptaki na OMP PDF Drukuj

Zgłoszenia ptaków na 75 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski należy przysyłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Przysyłamy wypełnione formularz zgłoszeniowe, które można pobrać poniżej.

Formularze zgłoszeniowe: plik rtf do ściągnięcia tutaj, plik docx  do ściągnięcia tutaj, plik pdf do ściągnięcia tutaj

Zgłoszenia drogą elektroniczną należy składać od 10 listopada 2012 roku do 25 listopada 2012 roku.

Szczegółowy harmonogram i pozostałe informacje 75 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski - informacje

 
Komunikat z posiedzenia Rady Federacji PFO 6/2012 r. PDF Drukuj

We wtorek 6 listopada 2012r. w siedzibie PFO w Katowicach przy ul. Gen. Hallera 28 odbyło się szóste w bieżącym roku posiedzenie Rady Federacji.
W trakcie posiedzenia:

  1. Rada podjęła uchwały:
    • nr 22/2012 o sfinansowaniu ze środków własnych PFO transportu ptaków na Ornitologiczne Mistrzostwa Świata do Hasselt.
    Warunkiem zorganizowania wyjazdu jest zgłoszenie przez hodowców zrzeszonych w stowarzyszeniach członkowskich PFO, do dnia 09.12.2012 roku, co najmniej 100 ptaków, co pozwoli na uniknięcie kosztów opiekowania się ptakami w Hasselt, które Organizator wyliczył na kwotę 925 euro. Zgłoszenia będą przyjmowane na OMP w Czeladzi w dniach 07 – 09 grudnia 2012 na stoisku PFO. Wystawca zobowiązany jest do zapłacenia w dniu zgłoszenia ptaków, kolekcyjnego w kwocie 11 euro za ptaka i 15 euro za katalog z Mistrzostw,
 
Obrączki dla ptaków na rok 2013 PDF Drukuj

Szanowni Państwo,
Coraz częściej sędziowie PFO spotykają się z sytuacjami oceniania ptaków w stowarzyszeniach i oddziałach stowarzyszeń, które zaobrączkowane są obrączkami niewiadomego pochodzenia. Jesteśmy wszyscy zorganizowani poprzez stowarzyszenia członkowskie w PFO, czyli w organizacji która posiada wzór obrączki dla ptaków, bazę hodowców i rejestr obrączek zakupionych przez hodowców. Skorzystaliśmy już w tym roku z tych rejestrów przed Ministerstwem Rolnictwa, w obronie hodowców sprzedających ptaki na giełdach i jeszcze nie raz będziemy po ten oręż sięgali. Poza tym, wyrażanie zgody na zgłaszanie ptaków o nierejestrowanych obrączkach godzi w zdrową rywalizacje pomiędzy hodowcami na konkursach. Bardzo łatwo jest bowiem, zamiast wyhodować dobre ptaki, sklecić kolekcję z ptaków nieswojej hodowli. Taki proceder godzi w hodowców, którzy sumiennie pracują na swoje wyniki.

 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 35 z 40

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna