Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Mistrzostwa oddziału PZHKiPE - Tarnowskie Góry - relacja PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy

Dnia 11 listopada drugim miejscem, jakie odwiedziłam był "Oddział Tarnowskie Góry" PZHKiPE. Dla Hodowców wyjątkowy czas, święto wspólnej pracy i pasji, konkurs i wystawa połączona z obchodami rocznicowymi. Tu niezmiennie na czele tej grupy od kilkudziesięciu lat stoi pan Ginter Landel, niedawno obchodzący 88 urodziny. Piękny wiek i co ważne zdrowie dopisuje. Panu Ginterowi życzymy 100 lat!!! Oddział wystąpił o odznakę dla swojego prezesa, jakże zasłużoną.

 

Oczywiście bez pomocy członków Zarządu nie byłoby takich efektów pracy. Pan Daniel Woźniak, Marcin Penkala i Mariusz Gasiewicz dokładają wszelkich starań,

 
Komunikat 23/2017 - karta zgłoszeniowa na MŚ PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy !!!

Poniżej zamieszczamy kartę zgłoszenia ptaków na MŚ oraz dokument obowiązkowy, z którym na krótko przed wyjazdem ptaków będziecie Państwo musieli zgłosić się do powiatowego lekarza weterynarii o uzupełnienie.

Dokument ten poświadcza, że w chwili wywozu ptaki są zdrowe i nie ma przeciwwskazań do ich transportu poza granice naszego państwa. Proponuję, aby przesłać wcześniej drogą e-mail wyżej wspomniany dokument do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii, aby osoby odpowiedzialne mogły się z jego treścią wcześnie zapoznać. Hodowca musi mieć oryginał i dwie kopie oraz dopilnować aby nie zabrakło czytelnych podpisów i pieczątek.

Zaświadczenie należy dostarczyć wraz z ptakami na wyznaczone miejsce "zbiórki" ptaków do transportu tj. do siedziby PFO w Katowicach. Termin i godzina będą podane na początku stycznia.

Samo wypełnione zgłoszenie ptaków (w języku włoskim - nasze klasy są tylko wzorem), zgodnie z obowiązującymi klasami wystawowymi przesyłacie Państwo na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do maksymalnie 5 grudnia 2017r. Dodatkowo we wiadomości proszę o podanie łącznej sumy w Euro za: zgłoszone ptaki, obowiązkowy katalog i kwotę wypożyczenia klatek.

Wpłatę należy dokonać na konto PFO w przeliczeniu euro po kursie 4.30zł.

Karta zgłoszeniowa - kliknij tutaj, aby ją pobrać.

Dokument weterynaryjny - kliknij tutaj, aby go pobrać.

Regulamin MŚ - kliknij tutaj, aby go pobrać.

Procedura transportu ptaków - kliknij tutaj, aby ją pobrać.

Klasy konkursowe MŚ znajdują się tutaj:

https://www.cesena2018.com/iscrizioni-regolamenti/classi-a-concorso/sezioni-a-b-c-canarini-da-canto.html

lub tutaj - kliknij, aby je pobrać.

W prawym menu należy wybrać odpowiednią sekcję i pobrać plik PDF.

Nasze klasy konkursowe na OMP (dla porównania) - kliknij tutaj, aby pobrać.

Prezydent PFO
Justyna Krawczyk

 
Komunikat 22/2017 w sprawie sprzedaży ptaków z konkursu na OMP PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

W dniu przyjęcia ptaków na OMP będzie możliwość podania nr klatek z ptakami wystawowymi, które Państwo wyznaczają do sprzedaży. Należy podać cenę niepodlegającą negocjacji niezależną od zajętej lokaty przez ptaka w konkursie. Taką informację należy podać osobą rejestrującym zgłoszenia. Nie jest to oczywiście konieczność, ale chcemy w ten sposób dodatkowo ułatwić hodowcom sprzedaż. Potencjalny kupujący będzie podczas wystawy mógł zarezerwować sobie wybrany okaz i od razu uiścić za niego należność. W tym celu należy zlokalizować na sali osobę Wiceprezydenta pana Jana Kamińskiego. Odbiór będzie możliwy dopiero po zakończeniu wystawy w niedzielę po godzinie 14:00 w obecności właściciela ptaka.

Rada Federacji
 
Komunikat 21/2017 w sprawie spotkania integracyjnego PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

Do końca listopada przyjmowane są zapisy na spotkanie integracyjne o którym wcześniej pisaliśmy na stronie. Koszt spotkania to 45zł od osoby.
Rada Federacji zapewni ze swojej strony dodatkowo tort jubileuszowy.
Niestety po upływie tego terminu nie będzie możliwości dokonania rezerwacji.

Rada Federacji
 
Klasy konkursowe 80 OMP 2017 PDF Drukuj

W lewym menu w zakładce OMP 2017 -> Klasy konkursowe zostały opublikowane klasy konkursowe, które będą obowiązywały na zbliżających się Ornitologicznych Mistrzostwach Polski.

Rada Federacji
 
Wystawa Ptaków OSHKIPE - relacja PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

W dniu 11 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości, a zarazem był to też dzień  Mistrzostw tym razem nie oddziałowych a stowarzyszeniowych, czyli kolejne święto, Opolskiego Stowarzyszenia Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych "10 Brygady".Hodowcy stowarzyszenia mają za sobą bogatą tradycję hodowlaną, a od roku swoim podwaliną nadali nowy tor i budują nową historię. Prezes stowarzyszenia Pan Henryk Siromski wraz z Panem Przemysławem Pytlikiem dołożyli wszelkich starań, aby ten czas dla hodowców był wyjątkowy.

Otrzymałam od Zarządu zaproszenie i przyznaję był to dla mnie zaszczyt i prawdziwa przyjemność móc uczestniczyć w tym dniu razem z nimi i cieszyć się z wygranych hodowców. Jak zawsze wszystko u Pana Henryka dopięte na ostatni guzik. Co cieszy stowarzyszenie się powoli powiększa, bo jest zasilane nowymi, młodymi pasjonatami. I tego im życzę z całego serca.

 

Odniosłam wrażenie,

 
Zebranie Rady Federacji PDF Drukuj

Rada PFO oraz członkowie wszystkich sekcji 7 listopada po raz 8 i zarazem ostatni w tym roku spotkali się na wspólnym zebraniu organizacyjnym. Jak wiadomo, Mistrzostwa Polski już pukają do drzwi i co za tym idzie musieliśmy poczynić niezbędne kroki aby nasze jubileuszowe święto mogło wypaść jak najlepiej. Pracy jest ogrom, czasu niewiele, rąk do pracy jak zwykle jeszcze mniej ale myślę, że te mistrzostwa będą niezapomniane. Zdajemy sobie sprawę że w tym roku jest dużo zmian, ale zmiany nam wszystkim są bardzo potrzebne, przecież większość z Was na nie czekała. Wychodzę z założenia, że jeśli nie ma zmian nie ma też rozwoju, jeśli stoi się w miejscu co jest paradoksalne to wbrew pozorom się cofamy. Sięgając wstecz pamięcią zawsze były jakieś powody do narzekań i niezadowolenia, więc jeśli zmiany się pojawiają to i komentarzy oczywiście nie brakuje. Wszystko jak zwykle okaże się w praktyce. Praktycznie już dziś mogę powiedzieć że 365 dni w roku pracowaliśmy dla Was, aby wasze oczekiwania częściowo zaspokoić, a co najważniejsze umocnić pozycję PFO. OMP i MŚ miną bardzo szybko, jak nam rok pracy. W marcu 2018r. będzie możliwość wspólnie "rozliczyć się" z plusów i minusów upływającego powoli 2017 roku. Będzie to też czas na wybór członków RF PFO na nowa kadencję, a więc warto powoli przygotowywać swoich kandydatów do czekających ich obowiązków.

Wracając do meritum zebrania w załącznikach uchwał można znaleźć takie informacje jak wzór medali czy obowiązujące Regulaminy podczas 80 Ornitologicznych Mistrzostw Polski, na które serdecznie Was zapraszam. Więcej informacji znajdzie się w protokole z zebrania.

Już dziś życzę Wam Drodzy Hodowcy samych miejsc na podium, dobrej zabawy, udanych transakcji, nowych znajomości.

Prezydent PFO
Justyna Krawczyk
 
Mistrzostwa oddziału PZHKiPE - Tarnowskie Góry PDF Drukuj

W związku z 60-tą rocznicą istnienia oddziału PZHKiPE Tarnowskie Góry zarząd oraz wszyscy członkowie mają zaszczyt zaprosić wszystkich chętnych na Mistrzostwa Oddziału połączoną z obchodami jublieluszu. Wystawa odbędzie się 11-12.11.2017 w godz. 10-18 (sobota) oraz 10-15 (niedziela) w Szkole Podstawowej w Tworogu przy ul. Szkolnej 15. Podczas wystawy będzie możliwość zakupu artykułów zoologicznych, nie tylko z działu ornitologicznego. Jako hodowcy dajemy także możliwość zakupu ptaków ze sprawdzonych i profesjonalnych hodowli podczas giełdy, która odbędzie się w trakcie trwania wystawy. W sobotę, tj. 11.11.2017 o godz 12:00 odbędzie się gala wręczenia nagród dla najlepszych hodowców. Kolejny rok z rzędu zaangażowaliśmy młodzież do udziału w wystawie, organizując konkurs plastyczny, w związku z tym podczas rozdania trofeów hodowlanych nagrodzeni zostaną także zwycęzcy dziecięcego konkursu.

Wstęp na wystawę wolny. Zapraszamy wszystkich wielbicieli ptasiego świata.

Rada Federacji dołącza się do zaproszenia.

Szczegóły znajdują się na plakacie.

Rada Federacji


 
Wystawa Ptaków KHKK - relacja PDF Drukuj

W dniach 19-22.10.2017 w Miejskim Domu kultury w Łaziskach Górnych odbył się XIX Puchar Polski Kanarka Kształtnego oraz II Przegląd Hodowli Ptaków Członków KHKK – Łaziska Górne 2017. Do konkursów ptaki zgłosiło 24 wystawców. Sędziowie ocenili łącznie 49 kolekcji oraz 117 ptaków pojedynczych.

Ptaki oceniali sędziowie:

- Kazimierz Gandurski
- Gabriel Zawadzki
- Ryszard Jakubczyk
- Arkadiusz Gawron

Najliczniejszą grupę stanowiły kanarki rasy gloster. Nie brakowało też ptaków „fryzurowanych”. Nie wiedząc dlaczego z roku na rok liczba osób wystawiających kanarki kształtne jest coraz niższa, a szkoda, bo mamy się czym chwalić.

 
Marwet PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!
Firma MARWET, którą wszyscy doskonale znamy, pragnie serdecznie zaprosić swoich klientów oraz zwiedzających na zbliżające się jubileuszowe 80 Mistrzostwa Polski. Pan Robert Karasek jest przedstawicielem firmy i jak zawsze podczas OMP z uśmiechem zaoferuje państwu produkty firmy Quiko, regały hodowlane firmy Italgabbie oraz akcesoria firmy 2GR.

Stoisko handlowe jest bogato wyposażone i każdy nawet wymagający hodowca znajdzie w nim coś dla swoich podopiecznych. Również RF PFO zachęca państwa do zakupów oraz miłej i fachowej rozmowy.

Zachęcamy do odwiedzenia strony oraz fanpage:


Rada Federacji
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 36

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna