Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Wyrazy Współczucia dla Prezesa PZHKiPE PDF Drukuj

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 31 sierpnia 2017 roku (czwartek) o godz. 14.00 w zabytkowym kościółku św. Anny w Nowym Targu przy ul. Zacisze 17.

Rada Federacji w imieniu wszystkich hodowców Polskiej Federacji Ornitologicznej pragnie złożyć kol. Pawłowi Mrugale wyrazy głębokiego żalu i współczucia z powodu śmierci Mamy.

Łączymy się w bólu z Rodziną Zmarłej, Przyjaciółmi zachowując Śp. Danutę Mrugałę w naszej pamięci.

Polska Federacja Ornitologiczna

 
Wystawa Ptaków OSHKIPE PDF Drukuj

Opolskie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych 10 Brygady już teraz zaprasza wszystkich hodowców oraz miłośników ptaków na wystawę, która odbędzie się w listopadzie.

Rada Federacji dołącza się do zaproszenia.

Szczegóły na plakacie.

Rada Federacji


 
Komunikat 8/2017 Kolegium Sędziów PDF Drukuj

Przypominamy, że do 15 września należy wysłać zgłoszenie zapotrzebowania na sędziów (na nowym druku dostępnym w zakładce SĘDZIOWIE).

Kolegium Sędziów oraz Rada Federacji

 
Prezent dla PFO PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy

PFO spotkała bardzo miła niespodzianka, a mianowicie dostaliśmy oryginalny i co ważne własnoręcznie wykonany prezent!

Taki podarek to coś więcej niż "drobiazg", to wkład serca we wspólne jutro i zapowiedź dobrej atmosfery na OMP. Pan Waldemar Kańtoch, "złota rączka" federacji z duchowym wsparciem kol. Marka Winka i w imieniu wszystkich hodowców Stowarzyszenia Związek Hodowców Kanarków "Egzota" ze Sosnowca przekazali na ręce RF dwa pojemniki na ziarno. Pojemniki służące do dosypywania karmy tak aby nie otwierać klatek i dodatkowo nie stresować ptaków oraz szufelkę do zboża.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za pamięć i niepowtarzalny pomysł. A panu Waldkowi za wykonanie. Przecież bez takich ludzi jak kol. Kańtoch to mistrzostwa by się nie mogły odbyć :) !!!!

Rada Federacji

 
Wystawa oraz konkurs "Agapornis" PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

Zaprzyjaźniony Czeski Klub Hodowców "Agapornis" zaprasza wszystkich zainteresowanych na specjalistyczną wystawę oraz konkurs. Cóż mogę powiedzieć, chyba tylko tyle że naprawdę warto się tam wybrać !!

Miła i koleżeńska atmosfera, ciekawa wystawa, a przede wszystkim dużo mutacji we wszystkich gatunkach nierozłączek. Klasy wystawowe są nieco inne niż nasze, ale system oceny podobny. Tam nikt się nie dochodzi o puchary, medale. Na tej wystawie ważne są ptaki (ich jakość) i hodowcy zgromadzeni w tym wyjątkowym dniu. Wybierany jest najlepszy hodowca i mistrz młodzieżowy. Wyróżnione są dyplomem i kotylionem najlepsze ptaki z trzech pierwszych miejsc, a głównych kategorii z tego co pamiętam jest pięć. Ocenia się ptaki jednoroczne pod względem ich przyszłych możliwości. Koledzy posiadają ciekawy system organizacyjny giełdy. Ptaki są tam wystawiane w klatkach wystawowych i w niedzielę, czyli drugiego dnia można zakupić wybrane wcześniej okazy. Pierwszego dnia po ocenie tradycyjnie, hodowcy spotykają się w pobliskiej restauracji i świętują w swoim gronie z całymi niekiedy rodzinami ten wyjątkowy dla nich czas.

 
Pokaz ptaków ZMDI Radlin PDF Drukuj

Bardzo się cieszę, że mam okazję na "wspomnienia" i to te pozytywne, którymi pragnę się z Państwem podzielić. Jak zaczynałam swoją przygodę z PFO, a dokładniej z "nauką prawidłowej oceny" jednym ze stowarzyszeń, jakie utkwiło mi w pamięci i tak już zostanie, było właśnie Zrzeszenie Miłośników Drobnego Inwentarza w Radlinie. Dokładniej mówiąc wystawa przez hodowców zorganizowaną w Gaszowicach. Ktoś powie... wystawa jak wystawa, ale nie, nie drodzy państwo! Aby zapamiętać na długie lata taką "uroczystość", musi w niej być coś wyjątkowego. I tam właśnie tak było. Duża sala, przestronne woliery dla papug, czysto i schludnie, ale przede wszystkim dużo różnych gatunków ptaków i nie tylko. Organizacyjnie zapięte na ostatni guzik. Z panem Augustynem Ledwoniem ocenialiśmy wtedy do późnych godzin, dyskutowaliśmy i porównywaliśmy ze sobą najlepsze egzemplarze, a czasami się spieraliśmy, co do ich punktacji. Co jeszcze tam drodzy hodowcy znajdziecie? Życzliwych ludzi i koleżeńską atmosferę. Wiadomo, zawsze znajdzie się jakiś malkontent, ale to nic, czasami wypływa to ze zwykłej zazdrości.

 
Animal Sosnowiec PDF Drukuj

Polska Federacja Ornitologiczna serdecznie zaprasza wszystkich hodowców do zapoznania się z ofertą handlową Firmy Animal z Sosnowca. Pan Jacek Wyszyński jest jednym z wieloletnich sponsorów OMP i już dziś po raz kolejny zaprasza na swojej stronie internetowej razem z nami na tegoroczne Ornitologiczne Mistrzostwa Polski. Dla wszystkich tych, którzy szukają karm dla ptaków niemieckiej firmy Quiko, włoskiej STA Soluzioni oraz niezbędnych dodatków i akcesorii do hodowli kanarków, szczygłów i innych łuszczaków, zapraszamy na stoisko firmowe w stałym miejscu w Czeladzi podczas OMP. Dla hodowców papug i gołębi też coś odpowiedniego się znajdzie. Serdecznie zapraszamy.

Szersza oferta dostępna jest na stronie internetowej firmy - http://animal.sosnowiec.pl/

Rada Federacji


 
Pożegnanie Prezydenta COM PDF Drukuj

Z przykrością informujemy, że wczoraj w nocy odszedł od nas wspaniały człowiek, wielce zasłużony dla światowej społeczności COM. Zapamiętamy Go jako człowieka życzliwego, chętnego do pomocy, otwartego na pomysły i dobrego organizatora.

Za Jego kadencji wprowadzono wiele potrzebnych zmian z których do dnia dzisiejszego korzystają wszystkie państwa również PFO. Dziś wraz ze wszystkimi krajami będącymi członkiem  COM, łączymy się w smutku z rodziną Śp. Prezydenta, składając jej  wyrazy głębokiego współczucia.


Polska Federacja Ornitologiczna

 
Pismo do Zarządu PZHKiPE PDF Drukuj

W związku z objęciem funkcji pełniącego obowiązki prezesa Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych przez Pawła Mrugałę Polska Federacja Ornitologiczna wystosowała list, którego treść można przeczytać tutaj (kliknij, aby ją zobaczyć).

Edycja:

Po interwencji PFO PZHKiPE zmieniło protokół z posiedzenia Zarządu.

Oryginał można zobaczyć tutaj (strona 1, strona 2, strona 3) oraz oryginalną Uchwałę Zarządu.

Protokół po modyfikacjach (strona 1, strona 2, strona 3)

 
Relacja ze spotkania „techniczno – integracyjnego” PDF Drukuj


5 sierpnia (sobota) tak jak Rada Federacji wcześniej zaproponowała, odbyło się spotkanie zainteresowanych hodowców chętnych do pracy społecznej na rzecz PFO. Tego dnia, aby zamknąć się w kosztach zakupu materiałów wykonywaliśmy klatki wystawowe dla dużych i średnich papug, które posłużą nam podczas Mistrzostw Polski. Swój wolny czas, chęci oraz ręce do pracy zaoferowali koledzy:

- Waldemar Kańtoch (Egzota)
- Marek Winek (Egzota)
- Aleksander Ulfig (RSHPE Amazonka)
- Zygfryd Ulfig (RSHPE Amazonka)
- Marcin Penkala (PZHKiPE)
- Jan Kamiński (PZHKiPE)

Ja pewnie bardziej przeszkadzałam niż pomagałam, ale byłam „na straży” :) Cóż, moje główne zajęcie mogę nazwać hum…. kuchenno–polowym :(.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 32

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna