PDF Drukuj

Klub Hodowców Kanarków Kształtnych

Klub Hodowców Kanarków Kształtnych powstał w roku 1990 w Katowicach, gdzie znajdowała się jego pierwsza siedziba. Klub obok Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych oraz Związku Hodowców Kanarków "Egzota" z Sosnowca  jedną z organizacji założycielskich PFO.

Klub jest stowarzyszeniem zrzeszającym obywateli polskich i cudzoziemców stale mieszkających na terenie Polski. Klub jest stowarzyszeniem koleżeńskim. Terenem działalności jest obszar Rzeczpospolitej Polskiej, a siedzibą miasto Łaziska Górne.

Celem i zadaniem Klubu jest krzewienie i rozwijanie w społeczeństwie zainteresowań przyrodniczych w szczególności w wąskim zakresie hodowli kanarków kształtnych.

Członkiem rzeczywistym może być każdy obywatel, który ukończył 16 lat życia i korzysta z pełni praw obywatelskich. Członkiem młodzieżowym, za zgodą rodziców lub prawnych opiekunów może być każdy obywatel, który ukończył lat 12.

Od początku swego istnienia Klub bardzo prężnie działał i propagował hodowlę kanarków kształtnych. To głównie dzięki zaangażowaniu członków Klubu w naszym kraju rozwinęła się hodowla tych pięknych ptaków. Sprowadzanie doskonałego materiału hodowlanego, liczne wyjazdy i kontakty z zagranicznymi hodowcami przyczyniły się i nadal przyczyniają do stałego wzrostu jakości materiału hodowlanego kanarków kształtnych w naszym kraju. Klub rokrocznie organizuje w październiku Puchar Polski Kanarków Kształtnych. Jest to impreza mająca już swoją tradycję i prestiż. Jej znaczenie można porównać tylko do Mistrzostw Polski, gdyż jest to najważniejsza i największa wystawa kanarków kształtnych w Polsce. Tylu ras i odmian oraz takiej ilości kanarków kształtnych nie można zobaczyć nawet na wspomnianych Mistrzostwach Polski, gdzie dominują inne rasy i odmiany kanarków. Na pierwszych wystawach organizowanych przez Klub wystawianych było około 100-120 ptaków.

Siedzibą Klubu Hodowców Kanarków Kształtnych jest obecnie Miejski Dom Kultury przy ulicy Świerczewskiego 2 w Łaziskach Górnych, gdzie odbywają się zebrania, szkolenia i wystawy. Klub posiada stronę internetową, na której można przeczytać o historii tej organizacji, aktualnym składzie osobowym Zarządu, wystawach, szkoleniach oraz oczywiście można znaleźć wiele cennych informacji na temat kanarków kształtnych. Adres tej strony to: https://www.klubkhkk.pl/

KHKK znany jest w PFO z tego, że zawsze posiadał dobre materiały szkoleniowe dla hodowców i ekspertów. Ogrom wiedzy jaką posiadają członkowie tej organizacji jest rzeczywiście imponująca. Na dodatek jest to wiedza przekazywana wszystkim zainteresowanym na spotkaniach i szkoleniach, które Klub organizuje. Należy w tym miejscu wspomnieć, że na dziewięciu czynnych ekspertów z uprawnieniami międzynarodowymi, aż czterech to eksperci z uprawnieniami do oceny kanarków kształtnych! Wszyscy oni należą, lub należeli do Klubu!!!

Klub posiada specjalistyczne klatki i regały do wystawiania ptaków, które zostały zakupione i zrobione tylko dzięki dobrej, wewnątrz klubowej organizacji.

Warto odwiedzić wystawę Klubu Hodowców Kanarków Kształtnych i poznać ludzi działających w tej organizacji, ponieważ nie ma w Polsce innego, tak prężnie działającego klubu zrzeszającego miłośników kanarków kształtnych. Zapewne nigdzie w naszym kraju nie zobaczymy tylu pięknych kanarków reprezentujących tak odmienne czasem w swym wyglądzie rasy.

Adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna