Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Sprawozdanie z zebrania Rady PFO i hodowcami Kanarków śpiewających PDF Drukuj

W niedzielę 8 lipca Rada Federacji spotkała się z zaproszonymi hodowcami. Spotkaniu przewodniczyła prezydent PFO - Justyna Krawczyk. Po przywitaniu zaproszonych gości oraz hodowców rozpoczęto od przedstawienia nowych stowarzyszeń, które weszły w skład PFO. Drogą uchwały podjętej jednogłośnie przez Radę PFO (Uchwała RF nr2/2018 i 3/2018) jako kandydata na członka rzeczywistego powitano: Mikołowski Klub Kanarka Kolorowego oraz Tarnogórskie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. Prezydent nadmieniła przybyłym delegatom stowarzyszeń (delegaci: Marcin Penkala, Leszek Mryka, Krzysztof Panek, Bogumił Dyga) o ich prawach i owiązkach wynikających ze Statutu PFO oraz obowiązujących regulaminów.

Drugim punktem zebrania była kwestia rozwoju hodowli kanarków śpiewających w Polsce. Hodowcy mieli do wyboru dwie opcje. Jedna dotyczyła powołania sekcji przy RF a druga założenie stowarzyszenia/ klubu o danej specjalizacji. Zebrani hodowcy dyskutowali w sposób rzeczowy o problemach, jakie do tej pory ich niepokoiły, rozważali sposób działania sekcji i stowarzyszenia. Hodowcy nie zapomnieli również o swoich przybyłych tego dnia kolegach spoza struktur PFO. Ale zapisy obowiązujących zasad w PFO są jasno określone. Do życia powołano, więc „Sekcję Kanarków Śpiewających” przy PFO. Cel przyświecał zebranym hodowcom jeden - rozwój hodowli niezamykający się w ramach samej tylko wystawy na Mistrzostwach Polski. Ustalono, że sekcja ma brać czynny udział w życiu hodowców przez cały rok i tym ma się wyróżniać. Głosy w sprawie i swoje opinie wyrażali panowie Mikuła Zdzisław, Jerzy Kozik, Janusz Szczotok, Adam Rudecki.
Pan Zdzisław Mikuła zgłosił jako kandydata do Zarządu pana Jerzego Kozika. Pan Kozik opowiedział zebranym jak było mu trudno w poprzednich latach zawiązać takie specjalistyczne stowarzyszenie i z jakimi napotkał się antagonizmami i w jaki sposób wykorzystano jego zainteresowanie w tej kwestii. Po długiej konwersacji wszystkich za i przeciw pan Jerzy zgodził się na pełnienie powierzonej mu funkcji i nadziei hodowców. Gość RF pan prezes opolskiego stowarzyszenia - Henryk Siromski złożył akces na zorganizowanie Mistrzostw Polski kanarków śpiewających w 2019r. w Opolu. Informacja ta napotkała się z zadowoleniem hodowców. Rozmowy i szersze ustalenia będą w tym zakresie prowadzone. Tego dnia można powiedzieć, że już zaszły zmiany na lepsze. Pan Krzysztof Knopek postanowił wrócić do czynnego sędziowania na ustalonych zasadach z Prezesem Kolegium Sędziów panem Janem Kamińskim. Tego dnia również swoją chęć rozwoju związanej z nabyciem uprawnień Sędziego PFO zgłosili panowie Adam Rudecki i Grzegorz Cmok. Gratulujemy postawy i życzymy ww. wytrwałości. RF mocą uchwały nr 4/2018 jednogłośnie ogłosiła powołanie przy RF PFO „Sekcji Kanarków Śpiewających”. Hodowcy poprzez głosowanie (większością głosów) wybrali jako swoich przedstawicieli panów Jerzego Kozika, Ryszarda Rychtera i Wiesława Surowieckiego. Sporządzono listę hodowców, którzy chcieli dołączyć do nowopowstałej sekcji. Wszystkie informacje z sekcji będzie można śledzić na bieżąco w zakładce „kanarki śpiewające”, która niebawem znajdzie się na stronie PFO. Tam znajdzie się druk dla hodowców, którzy chcieliby dołączyć do niej. Kontakt z prezesem sekcji Jerzym Kozikiem to e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefoniczny 507-005-242. Serdecznie zachęcamy. Po krótkiej przerwie prezydent omówiła terminy wystaw specjalistycznych, które odbędą się w tym roku min. Puchar Polski Papug w Poznaniu, Puchar Polski Kanarków Kształtnych w Łaziskach Górnych czy Puchar Polski Kanarka Kolorowego w Mikołowie.

Aby państwa wszystkie ogłoszenia i plakaty znalazły się w kolejnym wrześniowym numerze „Ptaki hobby” należy maksymalnie do 8 sierpnia przesłać w załączniku na adres e-mail : Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. wszelkie informacje.


Rada Federacji


 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna