Ptaki
Poradnik Zbigniewa Robaczewskiego PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy kanarków harceńskich

Pan Zbigniew Robaczewski, wieloletni sędzia PFO oraz COM/OMJ udostępnił nam w formie elektronicznej swój "Poradnik". Będziemy mogli dzięki temu zawsze mieć łatwy dostęp do tych informacji, a młodzi hodowcy kanarków śpiewających "lekturę obowiązkową".

Jak widzicie Państwo można małymi krokami promować hodowlę zawsze i wszędzie. Taki poradnik, choć już minęło sporo czasu od jego wydania, nie powstałby gdyby nie pasja jaką ma pan Zbigniew do ptaków. Ta mała książeczka jest jednocześnie swoistym dowodem na promowanie danej dziedziny hodowlanej. Warto kierować się dobrymi przykładami.

Rada Federacji będzie starała się przekazać Państwu spostrzeżenia hodowców którzy cieszą się uznaniem, również z innych ras i gatunków ptaków. Zrobimy tyle na ile czas i siły nam pozwolą. Nie przez przypadek wybraliśmy w pierwszej kolejności artykuły dotyczące kanarków śpiewających. Chcemy zakończyć waśnie i nadać nowy bieg i nowe spojrzenie na hodowców i samą RF. Obecny skład Rady Federacji ze wszystkimi sekcjami stawia większy nacisk na  promowanie hodowli i wszystko co z nią jest związane.

Kliknij tutaj, aby otworzyć poradnik.

Rada Federacji

 
Rozdzielanie młodych samców PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy

Tak jak obiecywaliśmy przedstawiamy Wam dalszy ciąg artykułów Josefa Sandforta przetłumaczonych przez naszego kolegę Marcina Piskorskiego.

Mamy nadzieję, że "nie wyłączyliście ciekawości" tak jak prosił w końcowym zdaniu autor poprzednio zamieszczonych tekstów. Sprawdźmy zatem wspólnie co w duszy gra hodowcy kanarków śpiewających. Jakie ma sposoby na wyszkolenie zwycięzców. Kto wie, może ktoś z Państwa zastosuje się do tych rad. Zastanówmy się, czy te "wiekowe" sposoby albo ich cząstkę możemy przenieść do naszych współczesnych hodowli. Na pewno są to bardzo ciekawe spostrzeżenia. Z pewnością hodowcy kanarków śpiewających czytając ten tekst będą słyszeli głosem wyobraźni śpiew tych niezwykłych ptaków.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć i przeczytać artykuł.

Życzymy miłej lektury i owocnych przemyśleń.

Rada Federacji


 
Wzrastanie młodych kanarków wodnotokowych PDF Drukuj

Obserwacje, analiza, wnioski. Jednym zdaniem "Znaczenie serca i pasji w hodowli".

Pan Josef Sandford, sędzia COM/OMJ podzielił się z nami tym wszystkim co najlepsze i wynikające z jego wieloletniego doświadczenia związanego z kanarkami śpiewającymi. Możemy zapoznać się z obserwacjami hodowlanymi uznanego na całym świecie sędziego kanarków wodnotokowych. Będzie to cykl artykułów, które w miarę możliwości, systematycznie, będziemy Państwu przedstawiać. Zachęcamy do śledzenia "nowinek" i życzymy wszystkim hodowcom przyjemnej lektury.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć i przeczytać artykuł.

Rada Federacji

 
PDF Drukuj

 
Klasy konkursowe COM 2014 PDF Drukuj

Klasy konkursowe COM 2014

 
PDF Drukuj

Relacja z wizytu u niemieckich hodowców ptaków.
Przygotowała sekretarz Sekcji Sędziów - Justyna Krawczyk.

Tłumaczenie artykułu z Brasil Ornitologico
Justyna Krawczyk – sekretarz Sekcji Sędziów

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna