Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy dwadzieścia pięć stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Obrączki na 2020 rok - bardzo ważna informacja! PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

Zbliża się główne okienko zamówieniowe na obrączki rodowe na 2020 rok. Zgodnie z zapowiedziami nawiązaliśmy kontakt z Niemieckim producentem dobrej jakości obrączek. Poniżej przedstawiamy zestawienie cen dotychczasowego producenta (w tym przypadku ceny pozostają bez zmian) oraz nowego, potencjalnego producenta Niemieckiego. Ceny są podane w zakresie od - do, ponieważ cena zależy od tego ile byśmy u tego producenta zamówili obrączek. Należy zakładać cenę najwyższą.

Bardzo proszę o informację do soboty (14.09) czy są Państwo zainteresowali obrączkami od nowego producenta. Jeśli tak bardzo ważne jest, byście podali Państwo ilość obrączek, którą są Państwo w stanie od Niemieckiego producenta zamówić. By zamówienie u nowego producenta doszło do skutku musi być minimalna zadeklarowana ilość (przynajmniej 10 tysięcy obrączek).
Informacje prosimy przesyłać (do soboty) na adres skarbnik@pfo.info.pl lub biuro@pfo.info.pl (proszę by z danego stowarzyszenia tylko jedna osoba wysłała zbiorową informację).

Producent dotychczasowy (Czeski):
2.0 - 4.5 (mm) = 0.95 zł
5.0 - 6.5 (mm) = 1.10 zł
7.0 - 7.5 (mm) = 1.45 zł
8.0 - 11.0 (mm) = 2.30 zł
8.0 - 18.0 (mm) nierdzewne = 3.40 zł

Nowy potencjalny producent (Niemiecki)
2.0 - 3.5 (mm) = 1,40zł - 1,70zł
3.8 - 6.5 (mm) = 1,50zł - 1,80zł
7.0 - 11.0 (mm) = 2,20zł - 2,60zł
8.0 - 18.0 (mm) nierdzewne = 9,80zł - 10,40zł

2.0 - 3.5 (mm) plastik = 1,20zł
3.8 - 6.5 (mm) plastik = 1,25zł
7.0 - 11.0 (mm) plastik = 1,80zł

Rada Federacji
 
Mistrzostwa TSHKiPE PDF Drukuj

Tarnogórskie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych już teraz zaprasza wszystkich hodowców oraz miłośników ptaków na Mistrzostwa Stowarzyszenia TSHKiPE, które odbędą się w listopadzie.

Rada Federacji dołącza się do zaproszenia.

Szczegóły na plakacie.


 
Mistrzostwa Ziemi Tarnogórskiej PDF Drukuj

Tarnogórskie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych już teraz zaprasza wszystkich hodowców oraz miłośników ptaków na VI Otwarte Mistrzostwa Ziemi Tarnogórskiej, które odbędą się w październiku.

Rada Federacji dołącza się do zaproszenia.

Szczegóły na plakacie.


 
Garść ważnych informacji - prosimy o zapoznanie się PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

Rada Federacji informuje, że 15 września mija termin składania zapotrzebowań na sędziów na konkursy stowarzyszeniowe.

W sobotę 28 września 2019r. odbędą się wykłady i szkolenia dla hodowców oraz sędziów. Prelekcję przygotują panowie Marek Łabaj, Wojciech Kościelniak, Gabriel Zawadzki oraz pani Justyna Krawczyk.
Poruszone zostaną tematy dotyczące kanarków kolorowych, kształtnych, papug i ich mutacji oraz omówiony zostanie nowo powstały standard "Ryżowca siwego". Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na godz. 10:00 do siedziby PFO w Katowicach.

29 września odbędzie się Zebranie Kolegium Sędziów oraz rozdział sędziowań. Zarząd KS zaprasza na godz. 10:00.

Od 15 do 30 września otwiera się możliwość zamawiania obrączek rodowych.

W tym roku hodowcy będą mogli wybrać sobie producenta. W grę wejdzie dotychczasowy producent z Czech oraz nowy z  Niemiec. Rada PFO jest w trakcie ustalania ostatecznych cen u obu producentów. Niebawem podamy szczegółowe informacje. Zmiana ta podyktowana była jedną wadliwą partią obrączek od czeskiego producenta. Hodowcy którzy mają ten problem mogą być spokojni bo do wszystkich liczących się konkursów ich ptaki zostaną przyjęte.

Rada Federacji
 
Mistrzostwa Europy Cesena - informacje PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

Poniżej prezentujemy klasy konkursowe, program Mistrzostw oraz wszelkie informacje dotyczące konkursu. Karta zgłoszeniowa będzie zamieszczona w języku polskim w najbliższym czasie. Koszt wystawienia 1 ptaka to 8 euro, obligatoryjny koszt katalogu 6 euro. Po ukazaniu się karty można będzie przesyłać zgłoszenia oraz potwierdzenie wpłaty (równolegle) w terminie do 10 października 2019 na adres e-mail: prezydent@pfo.info.pl. Wpłaty należy dokonać w złotówkach na konto PFO, nr konta bankowego: 41 1050 1634 1000 0022 7706 9767 po kursie 4,50 euro, Tytułem "Cesena".

Jeśli będą problemy z prawidłowym określeniem klas wystawowych prosimy o kontakt. W pierwszej połowie września na stronie PFO zostaną również zamieszczone nowe klasy konkursowe, które będą obowiązywać na OMP 2019.

Prezydent PFO
Justyna Krawczyk
 
Wyjazd do Włoch na Mistrzostwa Europy! PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

Rada Federacji wspólnie z Panią Ewą Klima organizuje wyjazd do Włoch na Mistrzostwa Europy Kanarka Kolorowego.

Koszt wyjazdu 320zł.

Wyjazd 1 listopada o godzinie 13:30 z Niepołomic, kolejny przystanek Czeladź ul. Sportowa 2 (parking MOSiR). Dotrzemy na miejsce 2 listopada na 9:00 i będziemy tam do godziny 17:00. Powrót do Czeladzi 3 listopada.

Wpłaty należy dokonać na podany nr konta:
Ewa Klima PKO SA 12 1240 4634 1111 0010 5758 9904.

Na adres e-mail prezydent@pfo.info.pl wysyłamy potwierdzenie wpłaty.
Wpłata tytułem "Wyjazd do Włoch imię nazwisko"

Dodatkowe informacje udzielamy telefonicznie +48503049731 lub 793676433.

Konwój z ptakami wyjedzie wcześniej. O nasze ptaki będą dbali kol. Robert Bossy i Krzysztof Szymański. O szczegółach będziemy informować.

Prezydent PFO
Justyna Krawczyk
 
Mistrzostwa Europy Kanarka Kolorowego / Międzynarodowa wystawa we Włoszech PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

Rada Federacji będzie organizowała wyjazd na 1 Mistrzostwa Europy Kanarków Kolorowych oraz 15 edycję międzynarodowego konkursu ptaków egzotycznych i papug organizowanego przez Associazione Ornitologica Cesenate. Już spora liczba hodowców zdeklarowała się, że wystawi swoje ptaki. Termin 30.10-3.11.2019r. Szczegóły już niebawem.

Brakuje jeszcze tylko Ciebie !

Jesteś zainteresowany - zadzwoń - 793-676-433

Rada Federacji

 
Wystawa w Łódzkiej Palmiarni PDF Drukuj

W najstarszym łódzkim Parku Źródliska I możemy odnaleźć miejsce pełne ciepła i niezwykłej egzotyki, gdzie choć na chwilę przeniesiemy się do ciepłych stref klimatycznych.

Egzotyczna kolekcja roślin, to żywa historia Łodzi, zapoczątkowana przez łódzkich fabrykantów. Najstarsze rośliny to ponad 150 letnie palmy. Uzupełniają je wspaniałe bananowce, araukarie, bambusy i figowce. Pod okazałymi koronami kilkudziesięciu roślin miejsce znalazły: storczyki, bromelie, begonie, paprocie oraz krotony. Od późnej wiosny dodatkowo poznać możemy kilkadziesiąt gatunków roślin rosnących w ogródku dydaktycznym, który uważany jest za pierwszy Ogród Botaniczny w Łodzi.

To możemy przeczytać na stronie głównej Ogrodu Botanicznego a każdego roku Łódzkie Stowarzyszenie Hodowców i Ptaków Ozdobnych w ramach współpracy wystawia dla zwiedzających swoje ptaki. Różne gatunki cieszą oko zwiedzających ale również ucho, bo niektóre okazy wypełniają halę swym śpiewem.

 

 
Sezon wystawowy rozpoczęty! PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

Na początku czerwca u naszych południowych sąsiadów Czechów rozpoczął się sezon wystawowy. Organizatorami były kluby AG.KLUB.cz i KPEP. Koledzy z Czech jak zwykle byli bardzo gościnni. Dużo śmiechu i dyskusji. Była również okazja do zrobienia ptasich zakupów. Do konkursu zostało zgłoszonych około 300 ptaków, z czego 4szt hodowców PFO, którzy zdobyli 1 drugie i 1 trzecie miejsce. Gratulujemy!

Organizatorem dziękujemy serdecznie za gościnę.
 
Zmiany w regulaminie OMJ / uprawnienia sędziowskie OMJ PDF Drukuj

Szanowni Państwo,

Sędzia krajowy uznany za takiego przez federacje członkowską COM może starać się o zmianę swoich kwalifikacji na sędziego międzynarodowego pełniąc czynnie usługi sędziowskie przynajmniej przez nieprzerwany okres pięciu lat. Propozycje podejścia do egzaminu składa państwo członkowskie.

Rejestracja [1] takiego podania musi być dokonana za pośrednictwem COM lub krajowego podmiotu kandydata zgodnie z obowiązującymi dyrektywami i rozporządzeniami.

Wniosek [2] o sesję egzaminacyjna z liczbą kandydatów w poszczególnych sekcjach musi dotrzeć do sekretarza OMJ do 30 czerwca bieżącego roku (z kopią przesłaną do OMJ).Każdy kraj członkowski ma obowiązek zwołać i poinformować kandydatów o miejscu i dacie egzaminów. Za każdego z kandydatów jest odprowadzana do COM kwota w wysokości 50 € (50 euro) a kopia przelewu bankowego musi być wysłana do sekretarza OMJ. Egzaminy muszą być obowiązkowo nadzorowany przez członka C.E./OMJ lub przez członka C.D./COM sędziego OMJ.

Każdy [3] kandydat w jednej sesji może podejść do egzaminu tylko z jednej sekcji lub podsekcji.

Egzamin [4] składa się z trzech części.

Pierwsza część wprowadzająca gdzie kandydat będzie musiał rozpoznać spośród 24 ptaków ponumerowanych od 1 do 24 i podać ich dokładną nazwę.

Dopuszczalne są dwa błędy a 3 eliminuje kandydata z dalszej części egzaminu.

Część [5] teoretyczna to część składająca się z 15 pytań. Pięć pytań dotyczących administracji ( ogólna rola i funkcje COM i OMJ, państwa członkowskie, polityka działania).

10 pytań na temat genetyki( techniki sędziowania, harmonia w kolekcji, wyniki kojarzenia poszczególnych ptaków).Aby kandydat został przyjęty do praktycznej części egzaminu musi odpowiedzieć na przynajmniej 10 z 15 zaprezentowanych pytań.W części praktycznej kandydat będzie musiał ocenić 24 pojedyncze ptaki w czasie 90 minut.

Aby zdać egzamin kandydat musi prawidłowo ocenić przynajmniej 18 ptaków a różnica w ocenie zdającego a przełożonego Sędziego nie powinna wynosić mniej lub więcej niż jeden punkt. Część praktyczna śpiewu Będzie składała się z oceny w kolekcji i 4 takich pojedynczych.

Wyniki [6] egzaminu, jej część teoretyczna i wszystkie arkusz oceny egzaminatorów i kandydatów oraz sprawozdanie z oceny zostaną przekazane sekretarzowi OMJ do archiwizacji.

Wszystkie [7] korekty testów zostaną dokonane przez EC/OMJ.

Kandydat [8] zgadza się na przestrzeganie statutu i rozporządzeń COM.

Nie będzie miał możliwości wnieść odwołanie od decyzji komisji egzaminacyjnej ani przeciwko O M J lub przeciwko COM.

Każdy [9] Kandydat który podchodził do egzaminu dwa razy bez sukcesu będzie musiał odczekać 2 lata zanim zaprezentuję kolejne podanie o egzamin.

Sesje [10] egzaminacyjne będą musiały odbywać się na Mistrzostwach Świata lub wyjątkowo na wystawach międzynarodowych i mistrzostwach o znaczeniu Narodowym lub na podstawie pisemnego upoważnienia COM lub OMJ.

Kiedy [11] kandydat zda egzamin z wybranej sekcji otrzymuje od OMJ odznakę która legitymuje jego tytuł i oficjalnie mianuję go sędzią międzynarodowym.

Corocznie [12] składa on opłatę do skarbnika COM wysokości sprecyzowanej w punkcie piątym statutu COM.Sędziowie którzy nie regulują swoich składek rocznych zostaną wykreślenie z listy członków międzynarodowych ale jeśli uregulują swój stan w ciągu roku zostaną do niej ponownie włączeniu po upływie dwóch lat, nieuregulowanie swojego statusu powoduje wykreślenie. Aby odzyskać swoje uprawnienia będą musieli ponownie zdać egzamin.

Sytuacje [13] nieporuszony w treści niniejszego rozporządzenia lub nieprzewidziane przypadki zostaną rozpatrzone przez CE-OMJ lub CD-COM.

Wiceprezydent ds. hodowlanych
Wojciech Kościelniak

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 następna > ostatnia >>

Strona 17 z 17

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna