Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy dwadzieścia pięć stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Życzenia świąteczne PDF Drukuj

Szanowni Państwo,

Drodzy Hodowcy,

Z okazji zbliżających się wielkimi krokami Świat Bożego Narodzenia, pragnę złożyć Państwu w imieniu swoim, Rady Federacji, wszystkich sekcji PFO, Redakcji czasopisma Ptaki hobby, najserdeczniejsze życzenia.

Zdrowia, bo to najważniejsze,

wytchnienia od codziennego zgiełku.

Radości i obecności najbliższych, rodziny i przyjaciół.

Ktoś ostatnio bardzo ciekawie napisał, że jeśli nie zrobimy porządku we własnych sercach, to nie ma sensu ta przedświąteczna gonitwa.

Warto się zastanowić nad tym.

Aby blask kolorowych świateł, nie przyćmił istoty tych Świąt.

Kończy się trudny rok, niedługo powitamy Nowy z nadzieją, że przyniesie nam więcej radości, spokoju, życzliwości, spełnienia.

Wesołych Świąt

Justyna Krawczyk

 
Mistrzostwa Świata Piacenza 2022 - karta zgłoszeniowa. PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy

Poniżej w linku znajduje się karta zgłoszeniowa na Ornitologiczne Mistrzostwa Świata. Zgłoszenia prosimy wysyłać do dnia 10 grudnia na biuro@pfo.info.pl
PAYS - wpisać Polska
PRENOM - imię
NOM - nazwisko
ADRESSE - ulica z numerem domu
C.P. - kod pocztowy
VILLE - miasto
N Telf. - numer telefonu poprzedzony +48
E-mail - adres e-mail
N de STAM - CIH, wpisać w formie PFO.CIH
Federation - wpisać Polska Federacja Ornitologiczna (PFO)
SECTION - sekcja
CLASS - klasa
BAGUE - numer obrączki
ANNEE - rok ptaka

Rada PFO
 
83 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski ODWOŁANE PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy
Z wielkim żalem musimy poinformować, że 83 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski się nie odbędą. Nowe obostrzenia związane z pandemią które będą obowiązywały od 1-17 grudnia 2021, spowodowały, że na organizatora spadają kolejne wymogi i warunki których nie możemy spełnić. Jest nam bardzo przykro. Braliśmy różne opcje pod uwagę ale w porozumieniu z Dyrektorem MOSiR, niestety to jest jedyne słuszne rozwiązanie.
Osoby które wpłaciły kolekcyjne, otrzymają zwrot pieniędzy na konto.

Rada Federacji
 
WAŻNE - OMP a PTASIA GRYPA PDF Drukuj

PILNE!

Na wniosek Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Będzinie hodowcy wystawiający ptaki na Ornitologicznych Mistrzostwach Polski (DOTYCZY WSZYSTKICH HODOWCÓW) muszą podczas przyjęcia przedstawić zaświadczenie od Powiatowego Lekarza Weterynarii że wystawiane ptaki nie pochodzą z miejsc objętych ptasią grypą. Koszt takiego zaświadczenia to z reguły 17zł.

HODOWCY KTÓRZY NIE PRZEDSTAWIĄ W/W ZAŚWIADCZENIA NIE ZOSTANĄ DOPUSZCZENI DO UCZESTNICTWA W MISTRZOSTWACH.

HODOWCY ZAGRANICZNI MUSZĄ MIEĆ ZAŚWIADCZENIE PRZETŁUMACZONE PRZEZ TŁUMACZA PRZYSIĘGŁEGO NA JĘZYK POLSKI.

Bardzo prosimy o propagowanie tej informacji dalej.

Rada Federacji 
83 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski PDF Drukuj

83 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski odbędą się od 6 do 12 grudnia 2021 roku w hali MOSiR w Czeladzi.

Uwaga! W związku z panującą pandemią przy wejściu na halę każdy będzie miał obowiązek wypełniania oświadczenia zdrowotnego. Zostanie zbadana również temperatura ciała. Ponadto na terenie całego obiektu obowiązuje bezwzględny nakaz noszenia maseczek zakrywających usta i nos. Osoby nie stosujące się do powyższych nie zostaną wpuszczone na halę.

Zgłaszanie ptaków

Zgłoszenia ptaków drogą elektroniczną należy składać od dnia 11 listopada 2021 do dnia 25 listopada 2021 roku na adres mailowy omp2021@pfo.info.pl

Zgłoszenia dokonujemy na formularzu (wraz z załącznikiem) pobranym ze strony pfo.info.pl/OMP 2021/Zgłaszanie ptaków (kliknij tutaj, aby przejść do formularza zgłoszeń)

Należy wypełnić wszystkie pola zaznaczone na wzorze kolorem żółtym. Niewypełnienie jakiegokolwiek wymaganego pola, bądź wypełnienie nieczytelne będzie skutkowało tym, że formularz nie zostanie uznany za ważny.

Uwaga! Zgłoszenia przyjmowane są tylko i wyłącznie elektronicznie. Na miejscu nie będzie można zgłosić ptaków.

W Mistrzostwach mogą brać udział jedynie hodowcy zrzeszeni w Polskiej Federacji Ornitologicznej oraz goście zza granicy zrzeszeni w Stowarzyszeniach należących do COM.

Jedyne zmiany, jakich będzie można dokonać na formularzu w dniu przyjęcia to numery obrączek/ptaków. W przypadku zgłoszenia większej liczby ptaków, niż przywieziona w dniu przyjęcia opłaty kolekcyjne za niedowiezione ptaki nie będą zwracane. W przypadku zgłoszenia liczby ptaków przekraczającej ilość pól w formularzu nadliczbowe ptaki należy wpisać na kolejnym formularzu – w takim wypadku dodatkowy formularz musi mieć wypełnione co najmniej rubryki: imię i nazwisko hodowcy.

Formularz nie będzie sprawdzany przez organizatora OMP pod względem merytorycznym, tzn. każdy hodowca musi samodzielnie określić i wpisać klasy zgłaszanych ptaków. W przypadku błędnego zaklasyfikowania należy liczyć się z deklasacją podczas oceny.

Organizator potwierdzi otrzymanie formularza zgłoszeniowego. Jeśli nie przyjdzie mailowe potwierdzenie prosimy o kontakt: +48783392292.

Opłatę kolekcyjnego należy uiścić na rachunek bankowy PFO: 41 1050 1634 1000 0022 7706 9767 z tytułem zawierającym imię, nazwisko oraz CIH (osoby, które mają) hodowcy, z dopiskiem "OMP 2021" w formie: „Jan Kowalski K999 OMP2021”. Do opłaty kolekcyjnej należy doliczyć obligatoryjną opłatę za katalog w wysokości 15zł.

 
Wyrazy Współczucia PDF Drukuj

Rada PFO, pragnie złożyć wyrazy głębokiego współczucia Panu Pawłowi Zygmontowi - Prezesowi Mieleckiego Stowarzyszenia Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych z powodu śmierci Taty.

 
Mistrzostwa Świata Piacenza 2022 - zgłoszenia i informacje! PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy

Mistrzostwa Świata 2022 które odbędą się we Włoszech, w Piacenzy zbliżają się wielkimi krokami.

Wszystkie informacje znajdują się na stronie organizatora:

W ciągu najbliższych dni przedstawimy dokładnie jakie dokumenty będzie trzeba posiadać by wysłać ptaki na Mistrzostwa.

Opłata za wystawienie ptaka to 16 euro (14 euro koszt organizatora + 2 euro koszt PFO). Do tego każdy hodowca musi doliczyć 12 euro za katalog.

Zgłoszenia do 10 grudnia (na stronie informacyjnej podany jest termin 20 grudnia ale musimy mieć czas na weryfikację zgłoszeń i wysyłkę ich do organizatora). Zgłoszenia należy wysyłać na biuro@pfo.info.pl

W najbliższych dniach opublikujemy również formularz zgłoszeniowy w formie elektronicznej wraz z informacją jak go wypełnić.

Rada PFO
 
Wystawa prac autorskich przy okazji OMP PDF Drukuj

Szanowni Państwo
Podczas Ornitologicznych Mistrzostw Polski po raz pierwszy odbędzie się wystawa prac autorskich - Karola Graczyńskiego, Pawła Ber, Sylwii Janczyszyn, Bernarda Rejdycha, Edyty Witkowskiej. Tematem przewodnim oczywiście są ptaki. Precyzja, estetyka wykonania oraz talent plastyczny naszych Gości, będzie można podziwiać na hali głównej.
Serdecznie zapraszamy.
Poniżej prezentujemy ulotkę informacyjną, wykonaną przez Redaktora Technicznego naszego czasopisma, pana Karola Graczyńskiego.
 
Informacja od sekcji CITES PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy

Poniżej przedstawiamy Państwu odpowiedź na zapytanie poselskie które otrzymaliśmy od Biura Bolesława Piechy.

Sekcja CITES
 
Wyrazy Współczucia PDF Drukuj

"Pan Bóg zabiera człowieka wtedy, gdy widzi, że zasłużył sobie na niebo".

Z przykrością informujemy, że odszedł od nas - Ś.P Stanisław Ślemp, Sędzia Polskiej Federacji Ornitologicznej z wieloletnim stażem.

Swoją wiedzą chętnie dzielił się z innymi. Zapamiętamy Stanisława jako dobrego Kolegę, zawsze uśmiechniętego, spokojnego i życzliwego człowieka.

Najszczersze wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim, składa Kolegium Sędziów oraz Rada Federacji.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 17

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna