Wystawa „EGZOTYKA 2012” - PZO Warszawa PDF Drukuj

Ponad 400 ptaków egzotycznych można było podziwiać na zorganizowanej przez Polski Związek Ornitologiczny wystawie, która odbyła się 13 i 14 października w Warszawie. Wystawcy prezentowali kilkadziesiąt ras i odmian barwnych kanarków oraz drobnej egzotyki.

Wyniki konkursów do obejrzenia tutaj - KATALOG

 

Zwiedzający obejrzeć mogli między innymi:
- kanarki kolorowe – czerwone, czerwono – czarne, izabele złociste, zielone, żółte, białe, mozaiki żółte oraz czerwone; 
- kanarki kształtne, wśród których największe zainteresowanie wzbudziły kędzierzawe padwańskie, fiorino oraz miniatury hiszpańskie i lizardy;    
- kanarki śpiewające harceńskie i wodnotokowe;
- małe i średnie papugi takie jak faliste zwykłe i wystawowe, nierozłączki fishera, nimfy, rozelle
- ptaki egzotyczne – błyszczaki purpurowe, zeberki, mewki, ryżowce, srebrnodziobki afrykańskie i indyjskie, kubaniki, amadyny, łąkówki, dziwonie ogrodowe oraz wiele, wiele innych.

Swym nieodpartym urokiem zwiedzających przyciągał samczyk papugi żako o imieniu Oskar, który już od pierwszych minut swego pobytu na wystawie stał się nielada atrakcją zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Dzięki kameralnemu charakterowi, jaki zapewniła użyczona przez Dom Kultury Śródmieście sala oraz profesjonalnej organizacji wystawa cieszyła dużym zainteresowaniem. W ciągu dwóch dni prezentacji skrzydlatych podopiecznych odwiedziło ją kilkaset osób. Oprócz atrakcji cieszących oko i ucho organizatorzy zapewnili również nieco emocji związanych z loterią fantową, w której biorący udział wygrać można było zarówno ptaki jak i karmy dla nich przeznaczone.

Dodatkowo wszyscy rządni wiedzy na temat hodowli ptaków otrzymać mogli porady i wskazówki od doświadczonych hodowców i miłośników ptaków z wieloletnim stażem. Miła atmosfera sprzyjała rozmowom i wymianie poglądów. Do dyspozycji był również lekarz weterynarii, który trzymał pieczę nad bezpieczeństwem zwierząt podczas trwania całej imprezy.
Wszystkim zwiedzającym oraz uczestnikom Wystawy Ornitologicznej „EGZOTYKA 2012” serdecznie dziękują organizatorzy i zapraszają na kolejne tego typu wydarzenia. Do zobaczenia!

Zarząd
Polskiego Związku Ornitologicznego Warszawa

 

 

 

 

 

 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna