Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy dwadzieścia pięć stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Internetowa Platforma Polskiej Federacji Ornitologicznej PDF Drukuj
Od maja bieżącego roku trwają zaawansowane prace nad stworzeniem kompleksowego oprogramowania dla potrzeb Polskiej Federacji Ornitologicznej. Platforma Internetowa Polskiej Federacji Ornitologicznej (zwanej dalej: Platformą) w pełni automatyzuje procesy zachodzące w Federacji.

Platforma została podzielona na etapie architektury projektowej na kilka modułów.

Pierwszym modułem jaki został już napisany jest moduł do zarządzania nadawaniem Cechy Identyfikacyjnej Hodowcy (CIH). Moduł ten pozwoli na wprowadzenie do Platformy z poziomu każdego stowarzyszenia członkowskiego wniosku o nadanie CIH. Po wprowadzeniu wniosku kierownik sekcji ds. CIH i obrączek wie, że dokumentacja dotycząca nadania CIH jest w drodze, a po otrzymaniu której dokonuje automatycznego nadania nr CIH. Wierzymy głęboko, że skróci to czas oczekiwania na CIH, który nierzadko jest wydłużany na skutek nieprzesyłania wniosków do kierownika CIH w terminie.

 

Drugim modułem który już działa i jest w fazie tak zwanych beta-testów jest moduł zarządzający zamówieniami obrączek. Od kolejnego tegorocznego okresu zamówieniowego zostanie udostępniony Stowarzyszeniom w celu składania zamówienia nr 2 na sezon 2014 co pozwoli na zapoznanie się osób odpowiedzialnych ze strony Stowarzyszeń za obrączki z funkcjonalnościami oferowanymi przez oprogramowanie. Moduł wyeliminuje tak zwany błąd ludzki – gdzie obecnie przy składaniu zamówienia w sposób tradycyjny osoby odpowiedzialne w niektórych przypadkach myliły CIH, zamawiały dla osób których nie ma w rejestrze hodowców czy też źle podliczały zamówienia. W przypadku automatyzacji tego procesy te błędy zostaną wyeliminowane a czas od momentu złożenia zamówienia do mementu wysłania zamówienia do producenta skróci się nawet do 1 dnia. Moduł nie pozwoli zamówić obrączek dla osób, które mają niejasną sytuacją w bazie hodowców. Obecnie analiza stanu faktycznego ze stanem postulowanym trwa kilkanaście dni co wydłuża czas oczekiwania na obrączki do tego dochodzi spóźnienie ze strony niektórych stowarzyszeń i sprawy zaczynają się komplikować.

Kolejnym modułem – co może dla niektórych okazać się nowością – będzie moduł rozliczania składek członkowskich. Zadaniem stowarzyszeń członkowskich będzie „rozliczenie wpłaty”. Przykładowo: Stowarzyszenie X wpłaca 900 zł za swoich członków jako składka członkowska na rok 2014. Po odnotowaniu wpłaty kierownik sekcji ds. płatności składek odnotowuje w Platformie taką wpłatę a przedstawiciel stowarzyszenia powinien wpłatę „rozksięgować na poszczególnych członków”. W przypadku jeżeli członków będzie 31 a wpłata 900 zł była dokonana za 30, powinien odznaczyć tylko tych 30 za których była dokonana wpłata. Przedstawiciel każdego stowarzyszenia członkowskiego będzie miał podgląd za jakich członków dane stowarzyszenie nie opłaciło składki. Opłacone składki będą ważne podczas chociażby Ornitologicznych Mistrzostw Polski, gdzie w przypadku gdy dany hodowca nie ma odnotowanej wpłaty będzie od niego pobierana podwójna opłata kolekcyjna za każdą wystawioną kolekcję i ptaka pojedynczego. Wdrożenie tego modułu pozwoli rozwiać wątpliwości dla przedstawicieli stowarzyszeń którzy uważają, że inne stowarzyszenia nie wpłacają za wszystkich członków składki do PFO.

Bardzo ważnym modułem – który jest w fazie projektowania i stopniowego wdrażania – będzie moduł OMP. Będzie on służył do kompleksowej obsługi konkursów od strony technicznej oraz pozwoli na szybkie wygenerowanie informacji o zwycięzcach, medalistach, zdobywcach pucharów, czy też dyplomów. Będzie można w czasie rzeczywistym przeglądać statystyki mistrzostw z podziałem na sekcje, stowarzyszenia, hodowców etc. Nowością w porównaniu ze starym programem do obsługi mistrzostw będzie to, że jest on projektowany głównie z myślą o stowarzyszeniach i o potencjalnym wykorzystaniu oprogramowania na potrzeby każdego stowarzyszenia członkowskiego.

Wierzymy głęboko, że wdrożenie tego nowatorskiego systemu w Polskiej Federacji Ornitologicznej pozwoli przejść nam wszystkim w ptasi XXI wiek, że o polskiej ornitologii będzie się mówiło na forum C.O.M nie tylko przez pryzmat braku hodowców na kolejnych mistrzostwach świata ale właśnie przez pryzmat nowoczesności – której brakuje w innych federacjach.

Platforma jest projektem rozwojowym. Nie jest wykluczone, że za 2-3 lata sędziowie będą oceniać ptaki przy wykorzystaniu tabletów zintegrowanych  z IP-PFO i oceny będą automatycznie alokowane w bazie danych danego konkursu a klatki będą kodowane za pomocą np.: PQ (nawet hodowca nie będzie wiedział, że w danej klatce znajdują się jego ptaki – a co dopiero sędzia). Taki stan rzeczy może diametralnie zmienić jakość sędziowania oraz wyeliminować błędy czynnika ludzkiego.

Gorąco ufam, że ta wielka zmiana, która zbliża się nieuchronnie zostanie przyjęta ze zrozumieniem i wspólnymi siłami wprowadzimy do Federacji i stowarzyszeń członkowskich nową jakość w zarządzaniu procesami i kontaktem.

Michał Horzela


 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna