Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy dwadzieścia pięć stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Puchar Polski Papug - relacja PDF Drukuj

Szanowni Państwo, Drodzy Hodowcy!

Stowarzyszenie Hodowców "Canaria 02" w Poznaniu zorganizowało III Edycję Pucharu Polski Papug.

6 października w Poznańskiej Hali wystawowej podczas corocznych międzynarodowych targów zoologicznych "AQUA ZOO-SALON ZOOLOGICZNY" nasi Koledzy po raz kolejny zorganizowali wystawę i konkurs specjalistyczny, połączony z Mistrzostwami Wielkopolski gdzie do konkursu podchodziły kanarki i ptaki egzotyczne oraz konkurs papużki falistej WPF. Do udziału w wystawie dołączyli się inni hodowcy z naszych stowarzyszeń, a wśród nich dwa nie będące członkiem PFO.

Pan Prezes Wiesław Krajewski wraz ze wszystkimi hodowcami stowarzyszenia stanął na wysokości zadania, pomimo nie najlepszego stanu zdrowia. RF PFO podjęła decyzję o sfinansowaniu oceny sędziego podczas Pucharu Polski Papug jak miało to miejsce w ubiegłych latach oraz przeznaczyła Puchar Prezydenta dla Najlepszego Hodowcy.

Na dużej sali wystawowej pojawiły się m.in. takie gatunki papug jak: Aleksandretty obrożne w różnych mutacjach, Ary żółtoskrzydłe, Piony niebieskogłowe, Ary zwyczajne, Amazonki niebieskoczelne, Żako kongijskie, Rozelle w różnych mutacjach i gatunkach, a wśród nich rozella białolica mutacji czarnej, nierozłączki, nimfy, modrolotki, Papugi czerwonoskrzydłe, Aleksandretty śliwogłowe, Księżniczki Walii, Papugi górskie, Świergoty seledynowe i wiele, wiele innych. Kto nie był, na czego żałować.

Sędziowie obecni na ocenie składają serdeczne podziękowania za wspaniały upominek, jakim był medal okolicznościowy.

Justyna Krawczyk
Prezydent PFO

 
Polska Federacja Ornitologiczna