Puchar Polski Papug - relacja PDF Drukuj

Szanowni Państwo, Drodzy Hodowcy!

Stowarzyszenie Hodowców "Canaria 02" w Poznaniu zorganizowało III Edycję Pucharu Polski Papug.

6 października w Poznańskiej Hali wystawowej podczas corocznych międzynarodowych targów zoologicznych "AQUA ZOO-SALON ZOOLOGICZNY" nasi Koledzy po raz kolejny zorganizowali wystawę i konkurs specjalistyczny, połączony z Mistrzostwami Wielkopolski gdzie do konkursu podchodziły kanarki i ptaki egzotyczne oraz konkurs papużki falistej WPF. Do udziału w wystawie dołączyli się inni hodowcy z naszych stowarzyszeń, a wśród nich dwa nie będące członkiem PFO.

Pan Prezes Wiesław Krajewski wraz ze wszystkimi hodowcami stowarzyszenia stanął na wysokości zadania, pomimo nie najlepszego stanu zdrowia. RF PFO podjęła decyzję o sfinansowaniu oceny sędziego podczas Pucharu Polski Papug jak miało to miejsce w ubiegłych latach oraz przeznaczyła Puchar Prezydenta dla Najlepszego Hodowcy.

Na dużej sali wystawowej pojawiły się m.in. takie gatunki papug jak: Aleksandretty obrożne w różnych mutacjach, Ary żółtoskrzydłe, Piony niebieskogłowe, Ary zwyczajne, Amazonki niebieskoczelne, Żako kongijskie, Rozelle w różnych mutacjach i gatunkach, a wśród nich rozella białolica mutacji czarnej, nierozłączki, nimfy, modrolotki, Papugi czerwonoskrzydłe, Aleksandretty śliwogłowe, Księżniczki Walii, Papugi górskie, Świergoty seledynowe i wiele, wiele innych. Kto nie był, na czego żałować.

Sędziowie obecni na ocenie składają serdeczne podziękowania za wspaniały upominek, jakim był medal okolicznościowy.

Justyna Krawczyk
Prezydent PFO

 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna