Informacje z COM
Ornitologiczne Mistrzostwa Świata 2011 PDF Drukuj
Relacja Krzysztofa Wilczewskiego z Ornitologicznych Mistrzostw Świata 2011 w Tours we Francji

W dniach 22 - 31 stycznia 2011 roku w mieście Tours we Francji odbyły się  59 Ornitologiczne Mistrzostwa Świata. Zgodnie z decyzją Rady Federacji PFO z dnia 16 stycznia bieżącego roku miałem zaszczyt, jako koordynator do spraw Światowej Konfederacji Ornitologicznej (COM) i Międzynarodowego Stowarzyszenia Sędziów - Ekspertów COM (OMJ), reprezentowania naszego kraju na tych mistrzostwach.

 
Arlekin Portugalski - historia rasy PDF Drukuj

 

Współczesny kanarek Arlekin portugalski jest rezultatem ulepszania poprzez selekcję dawnych kanarków  łaciatych ,które od dziesiątek lat są hodowane i sprzedawane w Portugalii.

Jego przodek,kanarek dziki,gatunek miejscowy archipelagów portugalskich Madery i Azorów został sprowadzony  do Portugalii kontynentalnej od XV wieku w dużych ilościach.Z początku był przeznaczony do domów  szlacheckich a następnie jego hodowla rozprzestrzeniła się wśród rzemieślników i chłopów.

 
Arlekin Portugalski - standard PDF Drukuj

Budowa(kształt). Pierś. Skrzydła - 20 pkt

Budowa wydłużona,wysmukła i harmonijna. Pierś lekko i równomiernie zaokrąglona.Grzbiet prosty,w jednej linii z ogonem. Skrzydła długie,przylegające do ciała,nie krzyżujące się ani nie opadające,łączące się na górze ogona.

 
PDF Drukuj

Sekcja ds. COM i OMJ

Rada Federacji Uchwałą nr 5/2010 z dnia 2 maja 2010r  powołała Sekcję ds. COM i OMJ. Sekcją tą kieruje koordynator do spraw COM i OMJ. Na funkcję tą powołano Krzysztofa Wilczewskiego.
Do zadań koordynatora sekcji należy między innymi reprezentowanie interesów Polskiej Federacji Ornitologicznej, prowadzenie korespondencje pomiędzy COM i OMJ a PFO, ogłaszanie komunikatów, obwieszczeń i informacji COM i OMJ istotnych dla PFO oraz polskich hodowców i wystawców.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 6

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna