Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Komunikat 4/2018 - spotkanie PFO z hodowcami kanarków śpiewających PDF Drukuj

Rada Federacji zaprasza wszystkich hodowców kanarków śpiewających (harceńskich i wodnotokowych) PFO na spotkanie, które odbędzie się 8 lipca o godzinie 10:00 w siedzibie PFO w Katowicach. Tego dnia wspólnie pochylimy się nad Państwa propozycjami.

Rada Federacji

Drodzy Hodowcy kanarków śpiewających,

Rada PFO po licznych telefonach i sugestiach samych hodowców, postanowiła zmienić charakter spotkania na otwarty dla wszystkich niezależnie od przynależności do stowarzyszenia. Oczywiście RF widzi według państwa potrzeb dwie opcje jako główny punkt naszego zebrania.

1)Będzie to powołanie Sekcji Kanarków Śpiewających przy PFO.

2)Założenie niezależnego stowarzyszenia hodowców kanarków śpiewających.

To jaką opcję państwo wybierzecie zależy od Was. Z tym, że w pierwszym przypadku sekcja będzie się składała tylko i wyłącznie z hodowców zrzeszonych w stowarzyszeniach PFO a druga jest już całkowicie niezależna pod względem swojego wewnętrznego działania.

W imieniu kolegów z Rady PFO, serdecznie zapraszam.

Prezydent PFO

Justyna Krawczyk

 
Majówka w lesie PDF Drukuj

12 maja Rybnickie Stowarzyszenie Hodowców Ptaków Egzotycznych Amazonka zorganizowało spotkanie majowe w Leśniczówce w Książenicach. Jest tam przygotowany specjalny szałas na tego typu imprezy. Hodowcy Jacek i Tomasz Wójcik przygotowali 3 kociołki, a żona Jacka napełniła je pysznościami. Po 2 godzinach gotowania na żarze mogliśmy się częstować pysznym jedzeniem. Dzieci miały frajdę, ponieważ teren leśny sprzyja do zabaw. Dzieci otrzymały skromne prezenty. Dziękujemy Panu leśniczemu Tomaszowi Majerowi za wszelką pomoc organizacyjną oraz zaproszenie na wrześniowy pokaz sokołów.

Zarząd RSHPE Amazonka

 
Wystawa w Łódzkiej Palmiarni PDF Drukuj

Wysoka temperatura, charakterystyczny zapach wilgotnej ziemi i bardzo duża wilgotność powietrza utrudnia początkowo oddychanie, przyzwyczajamy się do takiej atmosfery spacerując wąskimi ścieżkami wśród gęstej, tropikalnej roślinności pod „parasolami „ z ogromnych liści palm i bananowców zasłaniających niebo. Widać kiście zielonych bananów wiszące wysoko wśród liści a na jakimś pnączu drzewa widać śliczne czerwone kwiaty.

To nie jest fragment relacji z tropikalnej dżungli w Ameryce Południowej, to „dżungla w pigułce” znajdująca się w centrum Łodzi, w Łódzkiej Palmiarni wybudowanej w pięknym, starym parku Źrodliska,  cały ten  teren będący niegdyś własnością  fabrykanta  Schejblera,  jest bardzo lubianym przez Łodzian miejscem na spacery  i piknikowanie.

Tutaj kilka lat temu z inicjatywy kierownictwa Palmiarni i Łódzkiego Stowarzyszenia Hodowców Kanarków i Ptaków Ozdobnych uruchomiono serię wystaw ptaków egzotycznych odbywających się w drugi weekend majowy. Tu właśnie bardzo liczne rzesze zwiedzających wyszukiwały eksponowane ptaki atrakcyjne wkomponowane w przepych wszędobylskiej tropikalnej roślinności , często w sąsiedztwie wspaniale kwitnących storczyków i innych, których nazwy trudno zapamiętać.

 
Relacja z udziału w Targach „ANIMAL BALTIC” PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

W niedzielę 22 kwietnia 2018 r. członkowie Pomorskiego Stowarzyszenia Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych "ASTRYLD" wzięli udział w targach zoologicznych Animal Baltic w Gdańsku. Pokazaliśmy ponad 60 ptaków z 16 gatunków (3 rasy kanarków, 3 gatunki egzotyki, 8 gat.
papug, 2 gat.  szpakowatych oraz 1 gat. turakowatych ). Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem co sprzyjało propagowaniu hodowli różnych gatunków ptaków.

Udział w Targach uważamy za udane, a zebrane doświadczenia i kontakty z hodowcami oraz producentami akcesoriów  i karm pozwolą nam w kolejnych latach rozwijać działalność Stowarzyszenia. Cieszy nas fakt, że coraz więcej młodych ludzie wykazywało zainteresowanie hodowlą papug czy ptaków egzotyczny co może wpłynąć również na rozwój naszego stowarzyszenia.

Jednocześnie udział w targach stał się miejscem promocji nowej planowanej imprezy organizowanej przez firmę Dendrom przy udziale naszego Stowarzyszenia: I Pomorskiej Wystawy Papug i Ptaków Egzotycznych w Redzie  dnia 26 maja 2018 r. w godz. 11-18.

Hodowcy PSHKiPE Astryld

 

 
Protokół z WZD 2018 PDF Drukuj

Szanowni Państwo

Zachęcamy do zapoznania się z protokołem z Walnego Zebrania Delegatów PFO, które odbyło się 24 marca. Dokument zawiera protokół, sprawozdania, uchwały oraz sprawozdanie finansowe.

Rada Federacji

 
Seminarium Amazonka - relacja PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy

Rybnickie Stowarzyszenie Hodowców Ptaków Egzotycznych Amazonka nie przestaje aktywnie działać. W miniony weekend zorganizowało seminarium dla hodowców papug i ptaków egzotycznych, którego tematyką było:

1. Witaminy i odżywki dla papug i ptaków egzotycznych - firma Profeed

2. Mutacje Barwne Papug - Joanna Karocka

3. Zapoznanie z marką Vitapol

4. Przygotowanie Ptaków do Wystawy - Jan Kamiński

Cieszymy się, że nasze Stowarzyszenia stale promują nasze hobby.

Kliknij tutaj, aby przeczytać relację z seminarium.

Zapraszamy również do oglądnięcia galerii zdjęć.

 

 
Wyrazy współczucia PDF Drukuj

 
Zebranie Rady Federacji PDF Drukuj

Szanowni Państwo
Drodzy Hodowcy
7 kwietnia br. Rada PFO odbyła pierwsze zebranie, na którym nastąpił podział prac, jakie przypadną nam na kolejną czteroletnią kadencję. Inni nazywają to podziałem funkcji, a ja nazywam to podziałem prac. Do naszej ekipy sprzed roku doszedł Kol. Marcin Piskorski, który będzie odpowiedzialnym za sprawy organizacyjne, jako wiceprezydent PFO (uchwała RF 2/2018). Wcześniej tego samego dnia członkowie RF brali udział w Nadzwyczajnym Zjeździe Kolegium Sędziów. Jeśli o chodzi o konstruktywne wnioski z tych zebrań to nastąpiły oczekiwane deklaracje przynależności do znanego nam wszystkim doskonale stowarzyszenia i do PFO ze strony KS. Jako osoba pośrednio odpowiadająca, (bo nie znałam lepszego wyjścia) może i za to całe zamieszanie, dziękuję sędziom z wieloletnim stażem, że pomimo wszystko pozostali przy Kolegium Sędziów PFO.

Co Sędziowie PFO zdecydowali jeszcze, a to, że założą własne stowarzyszenie z jednostkami terenowymi, aby ułatwić oddziałom i pojedynczym hodowcom przynależność do PFO. Cóż mogę powiedzieć, uważam, że w zaistniałej sytuacji, gdzie jak mi wiadomo zarząd stowarzyszenia podjął uchwałę o odejściu od PFO (bez konsultacji z hodowcami) to najrozsądniejsze posunięcie.

Drodzy Hodowcy obojętnie czy jesteście „za” czy „przeciw” przynależności do PFO zdecydujcie zgodnie z własnymi potrzebami i oczekiwaniami. Jeśli macie dość pośredników i dodatkowych składek, chcecie wreszcie decydować o własnym losie sami, to zawsze będziecie mile widziani czy w nowo powstającym stowarzyszeniu czy w pozostałych.
Cóż inni mogą dać, trudno powiedzieć, ale chyba najcenniejsze to „spokój”. Tu nie da się ukryć, że najbardziej poszkodowaną grupą są Hodowcy PZHKiPE. Zapłacili na PFO, na PZHKiPE na własny oddział, za obrączki….. i co otrzymali z tych waśni w zamian ……a uchwałę o wykluczeniu, która zawiesza stowarzyszenie, nie mogą posiadać obrączek ze znakiem PFO, mają mieć naliczone dodatkowe opłaty przy wystawieniu rocznych efektów tak trudnej w dzisiejszych czasach sportowej hodowli (podczas OMP) i nie mają możliwości do reprezentowania siebie i kolegów podczas MŚ. Jako hodowca tego stowarzyszenia powiedziałabym rewelacja wręcz!!!!  I wszyscy z zarządu mówią, że chcieli dobrze, to, czemu tak słabo wyszło?!!!  Gdzieś w tym wszystkim w tym całym chaosie, podziała mi się odpowiedzialność za ludzkie decyzje….   Czasami lepiej w mniejszym gronie dzielić się spostrzeżeniami hodowlanymi niż w większym bić się o szklankę wody. Stowarzyszenia PFO jak i sama RF nie posiada sztabu prawników, bo my nie wychodzimy z założenia, że w razie potrzeby RF będziemy kogoś nękać czy siła nakłaniać do jakichkolwiek decyzji. My takiego „straszaka” na własnych hodowców nie potrzebujemy. Jeśli mamy coś załatwić w sposób prawny to w Polsce kancelarii jest naprawdę sporo, ale wychodzimy z założenia, że pieniądze hodowców powinny mieć lepsze zastosowanie. Wybór należy moi drodzy już tylko do WAS. Wiem, że zdania mogą być podzielone, bo ja sama tak całkiem niedawno, gdy sięgnę pamięcią nie znając drugiej strony myślałam, że PFO to „diabeł wcielony”. A tu proszę, nie taki zły wilk jak go malowali. Ja też potrzebowałam czasu, aby zobaczyć i zrozumieć kilka spraw, ale znam pewne osoby i ich poglądy, których nie ogarniam do dnia dzisiejszego. Może po prostu ludzie ci lubią w tej nienawiści pławić, na pewno dobrze w niej pływają, ale też myślę, że biorą po uwagę ewentualne utopienie. Gdyby to o nich tylko chodziło, powiedziałabym trudno…, co sami sobie naważyli to i wcześniej czy później wypić będą musieli …..Ale nadal mnie boli, że wciągają w to swoich hodowców podpierając się ich tradycją i przywiązaniem. Ale jedno jest pewne.. zgoda buduje, niezgoda rujnuje.

Ale wróćmy na własne podwórko, na zebraniu obecny był pan prof. dr. Marek Łabaj pomysłodawca darmowego kwartalnika dla hodowców PFO. Omówiliśmy szczegóły i niecierpliwie czekamy na efekty naszej pracy, chyba sami najbardziej. Są oczywiście i sceptyczne głosy wśród hodowców, o ile uda się wydać czasopism i na jak długo itp... To odpowiem tak, na tyle na ile nam pozwoli czas, pieniądze, materiały, to jest bardzo prosta kalkulacja bez zbędnej polemiki. Spróbować zawsze warto i zachęcamy Was wszystkich do współtworzenia naszego czasopisma. Tak jak na główne strony PFO tak i tu możecie państwo przesyłać istotne dla was informacje i wydarzenia.  Podzielić się ze wszystkim spostrzeżeniami z własnych hodowli. Tu omówiliśmy kwestię potencjalnych sponsorów, aby nie obciążać dodatkowo budżetu federacji.

Kolejnym istotnym punktem były wstępne przygotowania do OMP 2018. Zapraszamy już dziś, bo niespodzianek nie będzie brakowało dla każdego uczestnika będzie jak w tamtym roku czekał mały drobiazg a i obsada sędziowska powiększy się o kilku sędziów zagranicznych z każdej sekcji, również odbędzie się konkurs kanarka wodnotokowego, aby nie zaprzepaścić już i tak sporych nakładów. Wiem, że mało mamy w Polsce hodowców z tej dziedziny, ale dla nich warto nadal kontynuować konkurs. Wszystkich chętnych zapraszamy tradycyjnie do Czeladzi w drugim tygodniu grudnia (10-16).

Prezydent PFO
Justyna Krawczyk

 
Protokół z zebrania Kolegium Sędziów PDF Drukuj

Protokół Z Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Kolegium Sędziów Polskiej Federacji Ornitologicznej z dnia 7.04.2018 w Katowicach

 

Zebraniu przewodniczył Jan Kamiński.

Omówiono status Sędziego PFO, ponieważ część sędziów nie może wykonywać swej pracy w związku z zawieszeniem ich macierzystego Stowarzyszenia.

Postanowiono przygotować Statut i powołać Stowarzyszenie Sędziów – hodowców z osobowością prawną, ponieważ sędzia ma obowiązek być hodowcą, aby zakończyć możliwości manipulacji, by sędziowie nie byli kartą przetargową dla różnych celów.

Stowarzyszenie rozszerzone o grupy hodowców, którzy chcą należeć do PFO a na dzień dzisiejszy nie mają takiej możliwości.

Skarbnik KS zdał swe obowiązki, przed komisją w składzie Ewa Sor, Piotr Jabłoński, Marek Winek.

Komisja nie stwierdziła uchybień. Na tym zebranie zakończono.

 

Po przerwie otwarto zebranie normalne omówiono przebieg pracy z ubiegły rok, zwrócono szczególną uwagę na zażalenie, które wpłynęło do KS odnośnie oceny Mini Borderów na OMP.

Podsumowano szkolenie kandydatów i przebieg egzaminów.

W czerwcu zebranie planowe i założycielskie Stowarzyszenia.

 
Dodatkowy termin zamawiania obrączek! PDF Drukuj

Szanowni Państwo,

Rada Federacji ustaliła dodatkowy termin zamawiania obrączek. Okienko zamówieniowe będzie trwało od 15 do 30 kwietnia.

Zachęcamy do skorzystania z okazji.

Rada Federacji


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 40

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna