Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Relacja z Ornitologicznych Mistrzostw Polski 2017 PDF Drukuj

Szanowni Państwo,
Drodzy Hodowcy,

Ten kolejny rok mija nam nieubłaganie, ale w następny wchodzimy z nadzieją, że będzie lepszy pod każdym względem. 80 Mistrzostwa Polski, święto każdego hodowcy zbiegły się niemal ze Świętami Bożego Narodzenia, co pozwoliło myślę nam wszystkim odetchnąć od codziennych obowiązków i cieszyć się w gronie przyjaciół i rodziny z naszych małych sukcesów. Mam nadzieję, że wspominacie Państwo Mistrzostwa dobrze i już dziś zastanawiacie się jak przygotować najlepiej swoje ptaki do konkursu w nadchodzącym 2018 roku.
 
Komunikat 27/2017 - harmonogram punktów zbiorczych ptaków na MŚ PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

Poniżej zamieszczamy harmonogram punktów zbiorczych ptaków na Mistrzostwa Świata Cesena 2018. Prosimy, aby osoby biorące udział w Mistrzostwach się z nim zapoznały.

Kliknij tutaj, aby pobrać harmonogram.

Rada Federacji

 
Komunikat 26/2017 - dokument weterynaryjny na MŚ PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

Poniżej zamieszczamy tłumaczenie dokumentu weterynaryjnego na język polski.

Tutaj można zobaczyć oryginał.

Rada Federacji

 
Życzenia świąteczne PDF Drukuj

 
Jubileusz 115 rocznicy Stowarzyszenia Poznańskich Hodowców "Canaria 02" PDF Drukuj

Szanowni Państwo
Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy

SHP "Canaria 02" jest  stowarzyszeniem należącym do Polskiej Federacji Ornitologicznej mogącym się pochwalić udokumentowaną historią tylu dziesiątek lat,  115 lat tylko można pozazdrościć!!!  Obchody odbyły się uroczyście. W jubileuszu uczestniczyli koledzy, a zarazem przedstawiciele Zarządów stowarzyszeń "Calisia" i "Kakadu" oraz jedno stowarzyszenie nie będące członkiem PFO. Nie znałam wcześniej listy zaproszonych Gości, więc ich obecność na tym spotkaniu mile mnie zaskoczyła.

Może dlatego, że się nie spodziewałam aż tak swobodniej, życzliwej  i koleżeńskiej atmosfery. W tamtym miejscu, wśród takich ludzi miało się wrażenie, że wracasz do domu po długiej podróży, a tam czeka na ciebie rodzina zaaferowana codziennymi obowiązkami. Muszę się przyznać teraz do czegoś, że widok członków wyżej wymienionych Zarządów uśmiechniętych, zadowolonych ze wspólnego bycia razem z innymi hodowcami lekko mnie wzruszył i musiałam mieć chwilę aby wejść  swobodnie do głównej sali. Taki widok to niby nic, a jednocześnie tak wiele.

 
Komunikat 25/2017 - regulacje dotyczące Mistrzostw Świata PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

Drodzy Hodowcy

Nie ma co zwlekać i poniżej zamieszczam podstawowe informacje do zapoznania się z nimi (w moim przekładzie językowym) jakie otrzymałam od Prezydenta COM.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć informacje.

Termin wysyłania wniosków przedłużam o dwa dni tzn. do 7 grudnia aby każdy mógł na spokojnie zweryfikować swoje zgłoszenie. Jest wiele spraw "niepisanych" o których się z oficjalnych stron nie dowiemy, a są bardzo istotne. Na FB jest podany proces prawidłowego uzupełniania zgłoszeń.

Justyna Krawczyk
Prezydent PFO

 
Informacja od sekcji CITES PDF Drukuj

Po długim czasie ponownie coś drgnęło w naszych staraniach o wyłączenie z rejestracji powszechnie hodowanych gatunków ptaków. Regularnie kontaktujemy się Ministerstwem Środowiska, aby w końcu zaszły zmiany w Ustawie o Ochronie Przyrody. W naszych staraniach wspiera nas zaprzyjaźniony Poseł Czesław Sobierajski. Wysłaliśmy list do Ministra Andrzeja Szwedy- Lewandowskiego z prośba o przyśpieszenie prac nad zmianami w ustawie, ponieważ nasze sprawy utknęły. Otrzymaliśmy odpowiedz od Zastępcy Dyrektora Departamentu Ochrony Przyrody Agnieszki Dalbiak, że projekt ustawy jest w procedowaniu. Poniżej zamieszczamy ową odpowiedź. Chcielibyśmy również nadmienić, że zostaliśmy zaproszeni do Ministerstwa Środowiska w celu rozmowy na temat naszych problemów. Wyjazd na to spotkanie planujemy na miesiąc luty 2018.

Sekcja CITES
 
Komunikat 11/2017 Kolegium Sędziów w sprawie egzaminów na uprawnienia sędziowskie PDF Drukuj

Dnia 14.12.2017 o godzinie 9.00 podczas OMP odbędzie się egzamin kwalifikacyjny na uprawnienia sędziowskie w sekcjach DEFGH.

Skład Komisji Egzaminacyjnej:
Marek Łabaj (przewodniczący), Janusz Kapuścik, Wojciech Kościelniak, Jan Kamiński

Promotorzy osób zdających:
Kazimierz Gandurski, Justyna Krawczyk, Ryszard Jakubczyk

Kandydaci na sędziów:
Waldemar Kańtoch, Marcin Penkala, Ewa Sor, Marek Winek, Łukasz Wejman

Egzamin próbny (nieobowiązkowy):
Piotr Jabłoński (Prowadzący promotor)
Dariusz Donifacy, Dawid Piechota

Kolegium Sędziów
 
Komunikat 24/2017 - spotkanie hodowców, którzy zgłosili ptaki na MŚ PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

Dnia 17 grudnia o godz. 9:00 odbędzie się spotkanie tylko dla hodowców którzy zgłosili ptaki na Mistrzostwa Świata. Zebranie odbędzie się w sali "nad widownią" podczas trwania Mistrzostw Polski w Czeladzi.

Serdecznie zapraszam.

Justyna Krawczyk
Prezydent PFO

 
Wystawa Ptaków RSHPE Amazonka - relacja PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy

Po raz kolejny odwiedziłam wystawę stowarzyszeniową. Tym razem na "widelcu" podaję Rybnickie Stowarzyszenie Hodowców Ptaków Egzotycznych "Amazonka". Mam nieodparte wrażenie, że nie tylko ptaki konkurują w jakości, ale również i stowarzyszenia z czego się bardzo cieszę. Ten rok dominuje w sportową rywalizację na każdym kroku i bardzo dobrze, bo jak na początku pisałam o "małych krokach" to pod koniec roku widzę, że są to kroki milowe wręcz. To z jednej strony mnie martwi bo OMP są na końcu i czym tu zwiedzających zaskoczyć jak już wszystko było, a ja tego nie lubię, wolę mieć przysłowiowego "asa w rękawie" !!!

Ogromnie mnie cieszy, że Zarządy mają taką siłę i werwę do pracy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 36

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna