Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy dwadzieścia pięć stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Zebranie Kolegium Sędziów PDF Drukuj

Zarząd KS PFO, zaprasza 12 czerwca - godz. 9:00 na zebranie wszystkich sędziów oraz kursantów.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie PFO - Katowice, ul. Hallera 28. Sala 36.
 
Mistrzostwa Świata 2023 PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

Informujemy, że Mistrzostwa Świata 2023 odbędą się we Włoszech w Neapolu.

Rada Federacji

 

 

 

 
Życzenia świąteczne PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych Rada Federacji składa najserdeczniejsze życzenia.

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka. Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha. Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie, napełni Was pokojem i wiarą, niech da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

 

 
Drugi transport karmy rusza na Ukrainę - cd PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

Informuje również, że karma dla ptaków typu gwarki , lorysy, karma do odchowu piskląt  została zakupiona z pieniędzy hodowców i miłośników ptaków z Niemiec.
Potwierdzenie wpłaty oraz paragon zakupu, przesyłam Pani Elke Grasmann.
Transport wyruszy w przyszłym tygodniu.

Planowany jest również trzeci transport. Pieniądze na ten cel przeznaczyli - Pan Olaf Hunemberg oraz ponownie hodowcy z Holandii.

Justyna Krawczyk
Koordynator PFO/COM

 
Drugi transport karmy rusza na Ukrainę PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

Pragnę poinformować, że drugi transport karmy dla ptaków wyruszy w przyszłym tygodniu do Ukrainy.

Karmę dla dużych papug, drobnej egzotyki i kanarków, zakupiłam za kwotę którą przeznaczyli na ten cel hodowcy z Holandii.
Wszelkie potwierdzenia wpłaty i zakupu przesyłam do Vice- prezydenta COM -Pana Albert Zomer.

Justyna Krawczyk
Koordynator PFO/COM

 
Kilka słów od nowego Prezydenta - Leszka Mryki PDF Drukuj

Szanowni Państwo!

27 marca 2022r zostałem powołany przez delegatów podczas Walnego Zebrania Delegatów na funkcję prezydenta Polskiej Federacji Ornitologicznej.

Moje powołanie na tą funkcję dla mnie samego było niespodziewane. Nie miałem zatem czasu, żeby konkretnie przygotować się do tej roli. Na wstępie, więc za wszystkie niedociągnięcia przepraszam, i zapewniam że w miarę upływu czasu postaram się, aby wszystko nadrobić.

Nie było także czasu, aby przygotować jakikolwiek program czy pomysły, które można by przedstawić jako plan na moją kadencję. Jedyne co mogę w tej chwili powiedzieć to to, że moim priorytetem jest współpraca z prezesami zarządów stowarzyszeń należących do PFO, dlatego że to my wspólnie tworzymy tą federację, dla nas i mam nadzieje kolejnych pokoleń hodowców. Potrzebne jest wspólne i zgodne działanie dla dobra naszej federacji.

Oczywiście liczę również na owocną współpracę i wsparcie ze strony Rady Federacji.

Ostatnie wydarzenia, w tym pandemia i aktualna sytuacja na świecie wpływają także na naszą pasję, czyli hodowlę ptaków. Mam nadzieję, że w tych niełatwych dla nas wszystkich czasach, wspólnie możemy podjąć wiele inicjatyw, które przyczynią się do rozwoju PFO i naszych hodowli.

Chciałbym złożyć podziękowania kończącej swoją kadencję Radzie Federacji, w szczególności osobom z którymi jako prezes stowarzyszenia miałem ciągły kontakt i otrzymałem wiele pomocy,  Pani Prezydent Justynie Krawczyk oraz Panu Arturowi Kupczakowi.

Bardzo dziękuję za zaufanie i mam nadzieję, że wspólnie osiągniemy wiele dobrego.

Leszek Mryka
Prezydent Polskiej Federacji Ornitologicznej
 
Pożegnanie Prezydenta PDF Drukuj

Szanowni Państwo,
Drodzy hodowcy,

Wszystko ma swój początek i koniec. 27 marca br. upływa kadencja Rady PFO,  której miałam zaszczyt przewodniczyć. Czas minął bardzo szybko, choć jak dziś pamiętam NWZD PFO z 2016r. na którym zostałam wybrana na prezydenta. Borykaliśmy się od samego początku z wieloma problemami i z wielu kłopotów wychodziliśmy zwycięsko. Oczywiście były też potknięcia ale to one uczyły mnie najwięcej. Nie będę się rozpisywać co zostało zrobione i czy dobrze, ocenę zostawię państwu.

Serdecznie dziękuję Kolegom z RF, Doradcom prezydenta, Zarządom Stowarzyszeń, Kolegium Sędziów, wszystkim Sekcjom przy PFO, Gospodarzowi OMP - Jurkowi Kozłowskiemu za pomoc i pracę.
Jeśli w którymś momencie byłam nie do zniesienia - wybaczcie. Czasami prezydent musi podejmować niepopularne decyzje, nie pod kontem dobra jednostki a całokształtu.

To ostatni tydzień mojej kadencji i dementuję pogłoski o mojej dalszej kandydaturze. Nowej Radzie PFO, już dziś życzę samych sukcesów. Dobrych pomysłów, realizacji tych małych i tych wielkich planów. Jest jeszcze wiele do zrobienia. Wierzę, że nowy skład zrobi wszystko aby polska hodowla nadal mogła się prężnie rozwijać nie tylko w naszym pięknym kraju ale również na arenie międzynarodowej.

Dziękuję serdecznie tym Wszystkim, którzy przez te kilka lat wspierali mnie, swoją pomocą lub dobrym słowem.
Odchodzę z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku.
Życzę Państwu dalszych sukcesów hodowlanych.

Z wyrazami szacunku,
Justyna Krawczyk
prezydent PFO
(2016-2022)
 
Aktualizacja Standardu Kanarków Kształtnych PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

Zachęcamy do zapoznania się z aktualizacją Standardu Kanarków Kształtnych - Perski, Irański (Eşfahān) kanarek

Rada Federacji
 
Pomoc Ukrainie PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy, Szanowni Państwo

Pragnę poinformować państwa, że towar który wspólnie zebraliśmy jest już w drodze do Ukrainy.
Pragnę jeszcze raz serdecznie podziękować Wszystkim którzy wspierali  nas w tym działaniu- Hodowcom Polskiej Federacji Ornitologicznej, Firmie Karma Mix, która również dostarczyła do głównego punktu ładunek, Hodowcom PZHKiPE którzy dołączyli do zbiórki, Firmie Just-And oraz osobom prywatnym.

Serdecznie dziękuję w swoim imieniu i Ornitologicznej Federacji z Ukrainy - ZOOSVIT- towar miejmy nadzieję trafi szczęśliwie do Kijowa.

,,Pomoc jednej osobie, może nie zmieni świata
ale może zmienić świat jednej osoby".

Justyna Krawczyk
 
Kanarki Kultywowanego Śpiewu PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

Nie licząc standardów oraz czasopisma "Ptaki hobby" pierwsze takie wydanie.

Prawdopodobnie jedyna na świecie książka opisująca bardzo dokładnie na ponad 200 stronach wszystkie rasy kanarków śpiewających. A jest ich 7. Ponadto zawiera: dla kogo najodpowiedniejsza byłaby każda z ras; genetykę dziedziczenia śpiewu; mity o pokarmach dla kanarków śpiewających; jak powstaje śpiew i wiele innych zaskakujących i dotychczas niepublikowanych, niestandardowych informacji o kanarkach śpiewających.
Pod koniec marca będzie można zamówić u nas książkę - wszystkie informacje znajdą się na stronie głównej pfo.info.pl
Również cenę podamy niebawem.
Zachęcam wszystkich bardzo serdecznie do zakupu. Warto poszerzyć swoją wiedzę . To książka nie tylko dla początkujących hodowców ale również dla profesjonalistów w tej dziedzinie. Szczegółów nie zdradzę oczywiście.

Autorem jest oczywiście Pan Profesor Marek Łabaj, któremu Polska Federacja Ornitologiczna dziękuje za ogromny wkład w rozwój polskiej hodowli.

Justyna Krawczyk
Prezydent PF
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 17

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna